Україна – Угорщина
Україна – Угорщина karpathir.com

Угорщина може створювати перешкоди для євроінтеграційних прагнень України - Климпуш-Цинцадзе

  Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що Угорщина як країна-член Європейського союзу та НАТО має серйозну вагу для можливості створювати якісь перешкоди для українських євроінтеграційних чи євроатлантичних прагнень

  "Ми будемо продовжувати діалог з усіма країнами-членами ЄС, які висловили в той чи інший спосіб свої застереження стосовно прийнятої редакції статті про мову в освітньому законі", – сказала віце-прем'єр, повідомляє УНІАН.

  Климпуш-Цинцадзе нагадала, що вже вдалося підписати такий меморандум про порозуміння між міністерствами освіти України та Польщі.

  "Я переконана, що аналогічним шляхом діалогу і розумінням ми дійдемо згоди і з іншими нашими партнерами. На даний момент діалог з Угорщиною виглядає найскладнішим з огляду на таку ультимативність підходів, які були озвучені, зокрема, угорським міністром закордонних справ. Угорщина як країна-член ЄС і країна-член НАТО, безумовно, має серйозну вагу для того, щоб мати можливість створювати за бажання якісь перешкоди для українських євроінтеграційних чи євроатлантичних прагнень", – наголосила вона.

  Разом з тим Климпуш-Цинцадзе зазначила, що "є абсолютно тверезий і об'єктивний підхід усіх наших інших партнерів, які, по-перше, ідуть на діалог, і по-друге, очікують рішення і позиції Венеціанської комісії щодо оцінки цієї конкретної мовної статті".

  25 вересня Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", мовні положення якого (ст. 7 щодо мови освіти в Україні) викликали занепокоєння Польщі, Румунії, Угорщини, Греції, Болгарії.

  Новим законом в Україні вводиться 12-річна середня освіта, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська.

  Порошенко доручив Міністерству закордонних справ і Міністерству освіти і науки провести з приводу цього закону необхідні консультації з європейськими партнерами, зокрема з Радою Європи.

  28 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін направив ст. 7 закону "Про освіту" на розгляд Венеціанської комісії. Її висновок щодо закону буде готовий до грудня.

  Попередній матеріал
  "Золота жила Ляшка": депутат задекларував виграші у лотерею на понад півмільйона гривень
  Наступний матеріал
  У Києві закрився дельфінарій "Немо"
  Loading...

  Освітня реформа: Клімкін провів "непросту розмову" з очільником МЗС Угорщини

  МЗС відреагувало на заяву Угорщини щодо "ініціативи перегляду Асоціації Україна-ЄС"

  В Угорщині заявили про намір ініціювати перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС через реформу освіти

  Єлісєєв пояснив, чому Угорщина критикує освітню реформу в Україні

  Клімкін розповів про план вирішення суперечки з Угорщиною через освітній закон

  Угорщина ініціює обговорення освітньої реформи на Раді асоціації Україна-ЄС