Угода між Україною та США не передбачає передання прав на користування надрами чи будь-яких прав власності, а відтак не потребує ратифікації або схвалення на всеукраїнському референдумі. Про це заявила віцепрем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – міністр юстиції України Ольга Стефанішина в інтерв'ю "Юридичній практиці".
"Якби мова йшла саме про використання надр України чи про право на українські надра, то, безумовно, це питання не лише ратифікації, а й, справді, референдуму. Адже ми всі знаємо прописну істину з Конституції України, що надра належать народові України. Угода не передбачає передання прав на користування надрами чи будь-яких прав власності. Мова йде про розподіл надходжень до державного бюджету, частина з яких генерується у Фонд", – пояснила Стефанішина.
За її словами, після підписання цієї угоди не настають жодні правові наслідки, тобто Україна не отримує зобов'язань щодо фактичного перерахування коштів чи їх передання.
"Такі зобов'язання виникнуть тільки після укладення угоди про створення Фонду і, відповідно, проведення всіх необхідних процедур для того, щоби після набрання нею чинності розпочалася робота самої інституції", – зазначила урядовиця.
Віцепрем'єрка також додала, що угода передбачає намір відобразити в майбутній угоді певний порядок розподілу надходжень до державного бюджету.
"Єдине, що стосується надр України, – це те, що надходження до державного бюджету від користування надрами будуть спрямовані у Фонд і реінвестовані в ті самі сфери, з яких генеруються кошти", – наголосила Стефанішина.
Також дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Скандальна зустріч у Білому домі: навіщо Трамп спровокував і вигнав Зеленського
















