Президент Володимир Зеленський у середу, 26 лютого, повідомив, що в угоді про корисні копалини зі США містяться гарантії безпеки для України. Цю інформацію він озвучив під час пресконференції.
"У рамковій угоді я дуже хотів, щоб з'явилося хоча б речення "гарантії безпеки України" і те, що мені брифінгували урядовці – це з'явилося в десятому пункті. Важливо, що це є… Угоду урядовці пропонують підписувати міністрам", – заявив Зеленський.
Він також зазначив, що угода зі США є рамковою, тому надалі будуть укладені наступні договори.
"Наступний договір (буде, – ред.) про фонд, там будуть партнерські відносини, гроші тощо… Наступний договір матиме обов'язкову ратифікацію в парламенті України", – заявив український президент.
Раніше видання "Європейська правда" опублікувало текст угоди. У 10-му пункті зазначено, що "Уряд Сполучених Штатів Америки підтримує зусилля України в отриманні гарантій безпеки, необхідних для встановлення тривалого миру".
26 лютого Зеленський прокоментував остаточний варіант угоди зі США щодо рідкісноземельних металів.
"Головне для мене було, що ми не є боржниками… В угоді немає ні 500 млрд боргу, ні 350, ні 100. Це було б несправедливо щодо нас", – сказав він.
24 лютого віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, міністерка юстиції Ольга Стефанишина, повідомила, що українська та американська команди перебувають на фінальному етапі переговорів щодо угоди про рідкісноземельні метали.
25 лютого газета Financial Times повідомила, що Україна та США досягли згоди щодо умов угоди про корисні копалини. У Києві готові підписати документ після того, як США відмовилися від вимоги на право отримання $500 млрд потенційного доходу від видобутку.
Передбачається, що документ буде підписано 28 лютого.
Читайте також: Угода про корисні копалини – Трамп відповів, що Україна отримає натомість.
Дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.