До 2026 року мирне врегулювання війни в Україні неможливе – таким є план кремля, про який довідалася європейська розвідка. Документ усіяний цілим переліком ультиматумів. Забаганкою відмови України від НАТО не обмежилося. Там про українські вибори за участю проросійських партій, створення буферних зон і відновлення бойових дій, якщо окуповані території не будуть визнані російськими. А от як у Вашингтоні відреагують на такі геть не мирні наміри росії і яку стратегію країна-терористка обере для діалогу з Вашингтоном – у сюжеті журналістки "5 каналу" Лідії Середюк.
путіна відправили на так звану "сво"? російський диктатор натягнув камуфляж і на камеру поручкався з начальником генштабу рф. Прокремлівські медіа твердять, нібито їхній цар уперше припхався на Курщину за понад пів року боїв на цьому відтинку.
"Я маю сумніви, що ця зустріч була. Питання до листя на вулиці – воно зелене. Невже на Курщині листя позеленіло раніше? Я подивився канал зарубіна, там голос інший. Не полюбляю конспірологію, але третє на підтвердження цього – голос дуже високий. Це та людина, яка навіть у кабінеті зустрічається на великій відстані. Він ні з ким не контактує, а тут якийсь штаб, сидять поруч. Це намагання показати себе серйозно, і це може бути сигнал для західних країн, щоб вони не розслаблялися", – вважає консультант комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Іван Ступак.
На Курщині окупанти тиснуть активніше, щоб відтіснити українські підрозділи, адже ця територія може стати важелем для України у майбутніх перемовах. Та завершувати війну кремль не поспішатиме. До 2026 року мирне врегулювання війни в Україні неможливе, а плани Трампа досягти миру за 100 днів – нереальні. Це потенційні вимоги путіна, про які довідалася європейська розвідка. The Washington Post пише, що документ підготував аналітичний центр, близький до російської ФСБ. Він написаний за тиждень до зустрічі російської та американської делегацій в Ер-Ріяді. Згідно з цим документом, росія хоче послабити позиції США та збільшити напругу між Америкою та союзниками. На росії чекають виборів в Україні за участю проросійських партій.
"Їм цікавий будь-хто, з ким можна розмовляти, людина буде віддалена від влади, інша. І, можливо, до неї застосувати якісь аргументи впливу, шантаж, гроші – будь-що. Почати з чистого аркуша і спробувати той перелік засобів переконання, залякування, стримування, що раніше не спрацювало на чинну владу", – зазначив консультант комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Іван Ступак.
Та цього і відмови від членства України в НАТО росії буде замало. У документі йдеться, що навіть після ймовірного укладання мирної угоди бойові дії все одно розпочнуться знову, якщо окуповані українські території не будуть офіційно визнані російськими. Також кремль вимагатиме створення буферної зони на прикордонні з Брянщиною та Білгородщиною і демілітаризованої зони в областях, які межують із Кримом, зокрема й Одеській.
"путін не хоче припинення вогню в коротку і без можливості свої політичні вимоги вставляти. А Трамп хоче швидкої перемоги для себе. І країни Європи відреагували: ми не готові до припинення війни в цілому, бо це буде пасткою і на це не пристануть ні під яким тиском," – пояснив політолог Олег Саакян.
Після попередніх зустрічей росія вже передала Сполученим Штатам список своїй вимог. Про це агентству Reuters стало відомо від двох людей, обізнаних у цьому процесі. Нічого нового там немає. Забаганки стосуються відмови від миротворчих місій в Україні, визнання займаних територій російськими та щоб України не було в НАТО. Та основне питання, відповідь на яке хочуть почути Сполучені Штати: чи погодиться путін на 30-денне перемир'я, яке й має покласти початок подальшому діалогу про завершення війни. Нині сценаріїв декілька.
"Погодитися на мирні перемовини, відмовитися, погодитися, але тягнути час і висувати зустрічні вимоги: не озброюйте Україну. Давайте не 30 днів, а 35 чи 25", – зазначив консультант комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Іван Ступак.
"Перш за все, це розтяжка для Трампа – готовий він тиснути на росію чи не готовий. І зараз Європа та Україна сидять і чекають відповіді. Якщо Трамп тиснутиме на путіна, щоб припинення вогню відбулося без додаткових вимог, як Україна погодилась, тоді так, Трамп готовий жорстко розмовляти з путіним. А якщо зараз Трамп повернеться до України з новими вимогами від путіна, тоді Україна та Європа розуміють, що Трамп не готовий тиснути на путіна", – розповів політолог Олег Саакян.
Нині ж кремль ще обирає, в яку гру зіграти в діалогах зі Сполученими Штатами. російська пропаганда останніми днями змовкла.
Лідія Середюк, "5 канал"
Читайте також: План Трампа щодо припинення вогню: у Politico роз'яснили, який мир США пропонують Україні та росії.
Нагадаємо, за підсумками перемовин у Садівській Аравії США відновили військову допомогу Україні.
Дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.