Євросоюз
Євросоюз lampa.today

У ЄС обов’язкове е-декларування для українських антикорупціонерів розглядають як атаку на громадянське суспільства – Гарань

Громадянське суспільство якраз було критерієм, за яким Україна у світових рейтингах мала найкращі показники

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва", професор НАУКМА Олексій Гарань.

На запитання ведучого, якими можуть бути наслідками для України з боку ЄС через нескасування е-декларацій для громадських активістів, Гарань сказав: "Ми виявилися в дуже непривабливому світлі, тому що обіцяється, а не роблять. Відповідальність лежить на одразу декількох інституціях і ми втрачаємо коло прихильників за Заході. Тобто нам потрібні займи МВФ, потрібна співпраця, а ми втрачаємо, бо західна аргументація полягає в тому, що дивіться, зараз починається атака на громадянське суспільство. А для чого тоді була Революція Гідності? І це їхня аргументація".

Гарань продовжив: "Тому я завжди кажу: дивіться, є різні міжнародні рейтинги і країну оцінюють за багатьма критеріями, вибори, боротьба з корупцією, верховенство права, свобода ЗМІ, громадянське суспільство тощо… Громадянське суспільство якраз було критерієм, за яким ми мали найкращі показники. Що тепер буде? Тепер, те що відбувається зараз, трактується, як атака на громадянське суспільство і певною мірою воно так і є. Ну це погіршення рейтингів. Тому я питаю, кому це потрібно".

Експерт також припустив, чому нардепи таки не проголосували за скасування е-декларування для громадських активістів: "Я думаю, що електронне декларування для політиків, воно справді зачепило дуже багатьох людей, які сидять нагорі і в парламенті. І вони вирішили зробити помсту активістам. Те, що було тоді запроваджено з голосу Тетяни Чорновіл, це свідчить про те, що це помста".

Детальніше дивіться у відео:

Попередній матеріал
"Двохсоті" та "трьохсоті" у ворога: захисники Луганського вгамували ДРГ терористів
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": поліцейський, письменник та ветеран АТО з позивним "Мартін Брест" в ефірі "5 каналу"

Е-декларації для громадських активістів: чому Рада провалила аж шість законопроектів – детальний сюжет

Посли G7 закликали Верховну Раду скасувати е-декларування для антикорупціонерів

Профільний комітет ВР рекомендує звільнити Супрун

Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція

Ще не все: керівників САП і НАБУ викликають на звіт до Верховної Ради

Курсанти військово-навчальних закладів будуть отримувати пенсію в разі втрати годувальника – подробиці