Андрій Парубій

Парубій розповів, коли Рада розгляне скасування е-декларацій для антикорупціонерів

Ще два тижні тому Верховна Рада за рекомендацією європейських партнерів мала викреслити із закону обов'язкову норму для подачі е-декларацій громадськими активістами, але не спромоглася це зробити

Скасувати обов'язкове електронне декларування для громадських активістів народні депутати спробують у вівторок, 3 квітня. Це питання буде першим у порядку денному. З такою ініціативою звернувся до народних обранців спікер Андрій Парубій під час Погоджувальної ради, передає кореспондент "5 каналу".

За словами Андрія Парубія, нині у парламенті зареєстровані законопроекти щодо скасування е-декларацій. Їх розробив Апарат Верховної Ради, оскільки попередні документи, які розглядали в сесійній залі, вже втратили актуальність.

"Якщо сьогодні Комітет зможе розглянути ці законопроекти, то завтра зранку в нас буде можливість внести їх до порядку денного і завтра їх розглянути. Я дуже сподіваюся, що ми зможемо вийти завтра на позитивне рішення, і це рішення важливе нам для того, щоб зняти внутрішню напругу, а також, щоб забезпечити наші міжнародні контакти і наші партнерські контакти з країнами ЄС і США", – каже голова ВР Андрій Парубій.

Нагадаємо, торік у березні народні депутати зобов'язали громадських активістів, які працюють у сфері боротьби з корупцією, декларувати своє майно. Зробити це вони мали до 1 квітня цього року. Однак із такою нормою не погодилися самі антикорупціонери. Скасувати декларування вимагали й міжнародні партнери.

Довідково: ще два тижні тому Верховна Рада за рекомендацією європейських партнерів мала викреслити із закону обов'язкову норму для подачі е-декларацій громадськими активістами, але не спромоглася це зробити. Згодом у НАЗК поточнили, хто з антикорупціонерів має подавати е-декларацію.

Попередній матеріал
Скаргу щодо Холодницького заслухають не раніше, ніж через місяць – чому так
Наступний матеріал
МОЗ звільнив ректора НМУ ім. Богомольця Амосову, достроково розірвавши з нею контракт