Акція з мішенями під ВР
Акція з мішенями під ВР 5 канал

"Мішені" під Радою: чого цього разу вимагали від нардепів громадські активісти

Учасники акції закликають нардепів цього пленарного тижня внести зміни до закону про е-декларування, аби їхні "громадянські права не були обмежені"

Ранком понеділка, 19 березня, під стінами Верховної Ради вимагали скасувати е-декларування для активістів. Учасники акції протесту тримали у руках плакати з намальованими на них мішенями. Таким своєрідним перформансом активісти хотіли показати, що е-декларування робить їх легкими мішенями навіть для правоохоронців. Про це повідомляє кореспондент "5 каналу" з місця подій.

Здебільшого на акцію зібралися антикорупційні активісти. Вони обурені поправкою, внесеною до закону про е-декларування, яка зобов'язує їх зокрема заповнювати відповідну електронну документацію. Згідно чинного законодавства, такі відомості мають бути внесені громадськими активістами до 1 квітня 2018 року.

Таким чином, учасники акції закликають нардепів цього пленарного тижня внести зміни до закону про е-декларування.

"Крім прямого порушення моїх прав як громадського активіста, це може створити проблему з тим, що вже зараз є. Наприклад, Служба безпеки України вчиняє тиск на громадських активістів. Коли будуть проведені декларування, інформацію про активістів буде отримувати набагато легше, адже вона буде поширюватися просто у ЗМІ: "Ось, дивіться, це громадські активісти, грантоїди, грантожери. Вони заробляють тисячі і нічого не роблять, тільки на акціях там стрибають", – вважає учасник акції Ігор Конопко.

Акція з мішенями під ВР
Акція з мішенями під ВР
Акція з мішенями під ВР
Акція з мішенями під ВР
Акція з мішенями під ВР
Акція з мішенями під ВР

"На мою думку, це є крок до дискримінації, обмеження громадянських прав. Фактично, влада говорить про те, що, якщо ви хочете нас контролювати, то спочатку ми будемо контролювати вас", – каже ще один учасник протесту Богдан Яцул.

Детальніше про перебіг подій під Радою – дивіться у включенні:

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Шини, крики, "коктейль Молотова": як минули "ветеранські" сутички під ВР – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Незаконне голосування в Криму є спробою подальшої легітимізації російської агресії – нардеп
Наступний матеріал
Політолог спрогнозував через скільки років Україна зможе повернути Крим