Феміда
Феміда 24tv.ua

У Центрі протидії корупції заявили, що Рада суддів намагається зірвати судову реформу та пояснили чому

  Читайте по-русски
  Для подання документів було 30 днів

  Рада суддів намагається зірвати судову реформу, вважають у Центрі протидії корупції. Експертка Центру протидії корупції Галина Чижик повідомила "5 каналу", що було достатньо часу, аби визначити процедуру і обрати своїх представників до Етичної ради. У ЦПК кажуть, що Рада суддів цього не зробила, адже там не хочуть, щоб склад Вищої ради правосуддя оновили.

  "У них було 30 днів, аби запропонувати якусь процедуру і попросити тих суддів, які хочуть бути призначені до Етичної ради, подати документи, які визначають вимоги, визначені законом. Принаймні, в ситуації із кандидатом Василем Клюбою таких сумнівів не мало бути. Тому що це суддя у відставці, а якщо ти у відставці, ти повинен мати не менш як 20 років суддівського стажу. Це рішення приймає Вища рада правосуддя перед тим, як відправити суддю у відставку", – повідомила експертка Центру протидії корупції Галина Чижик.

  Нагадаємо, Рада суддів не обрала трьох членів Етичної комісії, яка має взятися за перевірку складу Вищої ради правосуддя. Двоє із шести кандидатів самі надіслали листи із проханням не розглядати їхні заяви на членство. Водночас серед чотирьох інших судочинців – не вдалося обрати жодного. 16 членів Ради суддів – взагалі не голосували.

  Усього до складу Етичної комісії має входити шестеро людей, з яких половина – від міжнародних експертів. Іншу половину призначає Рада суддів. Без комісії – не відбудеться очищення Вищої ради правосуддя. Законопроєкт, згідно із яким членів ВРП мають перевіряти на доброчесність, парламент ухвалив 14 липня.

  Попередній матеріал
  Уряд затвердив зміни до постанови щодо нових карантинних обмежень – ЗМІ
  Наступний матеріал
  На Полтавщині проведуть виїзну вакцинацію пенсіонерів у селах
  Loading...

  "Як завалити все. Спогади Найвеличнішого". Том 1 – "Час Ч"

  Поки Зеленський імітує боротьбу з олігархами, Коломойський "відкушує" шматки "ПриватБанку" – ЗМІ

  Суддівська система в Україні залишається під керівництвом проросійського лобі – Мухарський

  "Це більше схоже на профанацію": Ар'єв про проведені чинною владою реформи

  Чому у щасливих виборців домінують негативні емоції – "Час Ч"

  Зеленський ветував закон про перезапуск ВККС і висунув свої пропозиції