Володимир Зеленський
Володимир Зеленський president.gov.ua

Зеленський ветував закон про перезапуск ВККС і висунув свої пропозиції

  Читайте по-русски
  Відмову підписувати закон президент аргументував юридичною колізією в тексті

  Президент Володимир Зеленський ветував законопроєкт № 3711-д про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії судів. Про це мовиться у картці документа на сайті Верховної Ради.

  Відмову підписувати закон глава держави аргументував тим, що дві правки частково між собою конкурують. Одна – дає міжнародним експертам вирішальний голос під час обрання членів ВККС, інша – визначає, що для призначення необхідні по два голоси українських та міжнародних експертів.

  Є у президента і пропозиції: щоб кваліфікаційна комісія мала повноваження у випадку призначення до її складу щонайменше 11 членів, з яких хоча б шестеро – чинні або колишні судді.

  Також Зеленський вніс пропозицію, що на запит члена першого складу конкурсної комісії для організаційного або технічного забезпечення здійснення його повноважень – конкурсна комісія може залучати помічників, перекладачів. Фінансування для цього можна залучити з міжнародної технічної допомоги.

  Нині документ передали на розгляд профільного комітету. Його член Роман Бабій від "Слуги народу" повідомив, що документ розглянуть вже у п'ятницю, 9 липня.

  Нагадаємо, 3 березня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про Вищу кваліфікаційну комісію суддів. У провладній фракції рішення назвали початком судової реформи. Утім в опозиції наголошують, що це лише її імітація, адже суддів призначатиме Вища рада правосуддя, яка повністю залежить від Банкової.

  У другому читанні та в цілому Рада ухвалила закон про перезапуск ВККС вже 29 червня. А голова парламенту Дмитро Разумков підписав його 5 липня – утім заявив, що передбачає ветування документа Зеленським суперечливість його статей.

   

  Попередній матеріал
  Зустріч прем'єра Іспанії та президента Литви перервали через російські бомбардувальники в небі: НАТО відреагувало
  Наступний матеріал
  Судове засідання щодо обрання запобіжного заходу генералу Павловському вкотре перенесли
  Loading...