Вища кваліфікаційна комісія суддів
Вища кваліфікаційна комісія суддів відкриті джерела

Рада ухвалила закон про перезапуск ВККС

Читайте по-русски
У документі врахували правку від Венеційської комісії

Членів Вищої кваліфікаційної комісії – обиратимуть на відкритому конкурсі із залученням міжнародних експертів. 293 депутати проголосували за судову реформу. Про це повідомляє "5 канал".

У документі врахували правку від Венеційської комісії, яка пропонувала, щоб вирішальний голос під час перевірки кандидатів на доброчесність був за міжнародними експертами.

Конкурсна комісія повинна обрати 32-х претендетів, а з них обиратиме та призначатиме 16 членів ВККС не реформована Вища рада правосуддя. Усі повинні мати українське громадянство, стаж професійної діяльності в галузі права, володіти державною мовою та відповідати критеріям доброчесності і професійної компетентності.

Нагадаємо, що в Україні нині є понад 2 тисячі вакансій суддів, це третина усього суддівського корпусу. Бо Вища кваліфікаційна комісія суддів, яка мала би відбирати кандидатів у судді, припинила свої повноваження ще в листопаді 2019-го.

Нагадаємо, 3 березня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про Вищу кваліфікаційну комісію суддів. У провладній фракції рішення назвали початком судової реформи. Втім, в оппозиції наголошують, що це лише її імітація, адже суддів призначатиме Вища рада правосуддя, яка повністю залежить від Банкової.

Попередній матеріал
На Закарпатті СБУ викрила схему розкрадання грошей для COVID-відділень
Наступний матеріал
Для українців, старших за 75 років, забракло грошей: Мінсоцполітики перенесло обіцяне на 1 липня підвищення пенсій
Loading...

"Роздавали вказівки, за кого голосувати": як проходить з'їзд суддів у President Hotel – включення

Законопроєкт про ВККС тільки посилить проблеми судової системи – юристка пояснила чому

Звіт ДБР та відновлення роботи ВККС: як минув ще один скандальний день у Раді