Правосуддя
Правосуддя pixabay.com

Зрив судової реформи: у Раді суддів пояснили, чому не обрали членів Етичної ради

Читайте по-русски
За словами голови РСУ, конкурс у майбутньому мають перезапустити

Членів Етичної ради не обрали, бо жоден із кандидатів не подав достатньо документів. А відповідно, Рада суддів не змогла відстежити, чи вистачає у висуванців необхідного досвіду – 15 років стажу в юриспруденції.

Таку заяву зробив голова Ради суддів України Богдан Моніч у коментарі "5 каналу"

За його словами, нині немає регламенту, як мають обиратися члени Етичної ради. Також пообіцяв доопрацювати процедуру відбору наступного тижня і вже після – знову запустити конкурс і повторити голосування з тими кандидатами, які будуть. Люди, які подавалися цього разу, можуть висуватися знову, але з повнішим пакетом документів.

В Офісі президента Володимира Зеленського вже заявили, що не допустять блокування судової реформи. Анонсували, що вже в четвер, 16 вересня, глава держави проведе зустріч з послами "Великої сімки", керівництвом Ради суддів та Верховного Суду.

В ОПУ зазначають, що необрання Радою суддів представників до Етичної ради ставить під сумнів прогрес судової реформи. Адже очищення судової системи – найважливіший етап реформації. Також пообіцяли, що кожна незаконна дія, спрямована на блокування реорганізації Феміди, – "отримає негайну оцінку та відсіч".

Нагадаємо, Рада суддів не обрала трьох членів Етичної комісії, яка має взятися за перевірку складу Вищої ради правосуддя. Двоє із шести кандидатів самі надіслали листи із проханням не розглядати їхні заяви на членство. Водночас серед чотирьох інших судочинців – не вдалося обрати жодного. 16 членів Ради суддів – взагалі не голосували.

Усього до складу Етичної комісії має входити шестеро людей, з яких половина – від міжнародних експертів. Іншу половину призначає Рада суддів. Без комісії – не відбудеться очищення Вищої ради правосуддя. Законопроєкт, згідно із яким членів ВРП мають перевіряти на доброчесність, парламент ухвалив 14 липня.

Попередній матеріал
"Європейська Солідарність" оголосила своїх кандидатів на довиборах до Верховної Ради (оновлено)
Наступний матеріал
"Такого шаленого тиску на всіх рівнях ми давно не бачили": нардеп про справу "вагнергейту"
Loading...