Польща
Польща flickr.com

У Польщі скасували положення про позовну давність за комуністичні злочини – що це означає

  Читайте по-русски
  Завдяки новому законодавству польські прокурори з Інституту нацпам’яті надалі зможуть вести справи людей, відповідальних за скоєні комуністичні злочини

  Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, який скасовує позовну давність за комуністичні злочини. Про це повідомляє "Польське радіо".

  Завдяки новому законодавству польські прокурори з Інституту національної пам’яті надалі зможуть вести справи людей, відповідальних за скоєні комуністичні злочини.

  Попередні положення передбачали, що позовна давність для комуністичних злочинів починається з 1 серпня 1990 року, а вичерпання термінів для злочинів відбувається після 40 років, якщо йдеться про вбивство, воєнний злочин або злочин проти людяності, а також після 30 років, коли йдеться про інший комуністичний злочин. За останні не можна було би карати від 1 серпня цього року.

  Автори законопроекту під час написання нових положень посилалися на Європейський суд з прав людини. Як написано у поясненні до закону, "він відстоює позицію, що до обов’язків демократично правової держави входить засудження злочинів, котрі були вчинені у тоталітарних (авторитарних) системах і не були переслідуванні з політичних причин".

  За інформацією правоохоронців, у Комісії переслідування злочинів проти польського народу нині відкрите 431 провадження. У понад 300 з них використовується кваліфікація як злочину проти людяності, що не підлягає позовній давності.

  Попередній матеріал
  У Запоріжжі внаслідок ДТП постраждали 6 людей – подробиці
  Наступний матеріал
  Психологічна допомога під час пандемії: в Україні запустили безкоштовну платформу підтримки "Розкажи мені"
  Loading...

  Останній сесійний тиждень Верховної Ради та як президентські вибори розділили поляків – "ІнфоВечір"

  Президентські вибори в Польщі виграв чинний лідер держави

  Другий тур президентських виборів у Польщі: у кого більше шансів на перемогу

  У Польщі проходить другий тур президентських виборів

  У Польщі спалили хостел, де жили українські заробітчани

  На кордоні з Польщею відкрили ще один пункт пропуску – що відомо