Тимчук пояснив у чому небезпека "чеченського сценарію" від Путіна для України

  У питанні федералізації Донбасу для України, крім відновлення інфраструктури, є кілька підводних каменів

  Федералізація окупованих територій Донбасу може обернутися для України колосальними матеріальними витратами на відновлення інфраструктури, що явно призведе до занепаду економіки та зіграє на руку Росії.

  Про це в інтерв'ю "Апострофу" розповів координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.

  "Важко говорити про стару дискусію, оскільки від своєї ідеї Росія не відмовлялася з 2014 року. При проведенні федералізації і отриманні цими територіями легендарного і сумнозвісного "особливого статусу" фактично ця територія перебуватиме в складі України, а управлятися Російською Федерацією. Для Росії процес федералізації саме в контексті вирішення питання Донбасу був би ідеальним: вони, з одного боку, де-факто продовжують контролювати окуповану територію, Україна починає там відновлення всього за свої гроші, відповідно, її економіка приходить у ще більш плачевний стан. Тому питання федералізації України ніколи не знімали з порядку денного. І чим далі, тим більш привабливим він є для Москви", – пояснив він.

  За словами Тимчука, в питанні федералізації Донбасу для України, крім відновлення інфраструктури, є кілька підводних каменів.

  "Тут грає роль ще один фактор, якого не було навесні 2014 року: хто де-юре контролюватиме цю територію, той відповідатиме за відновлення інфраструктури, а для України стоїть питання про виплату різних соціальних допомог, мова про багатомільярдні суми. Про вартість відновлення інфраструктури Донбасу, яку росіяни за ці роки зруйнували, я взагалі мовчу. Це повинні бути колоссальні кошти. А ще є питання розмінування місцевості, тобто маса питань, які тягнуть за собою величезні витрати", – упевнений координатор ІС.

  Що стосується зняття санкцій, то створення видимості деескалації конфлікту на Донбасі, все одно не позбавить Путіна від них.

  "Москва намагалася йти таким шляхом. Вони одночасно розповідали про те, що не мають ніякого відношення до подій на Донбасі, виступають за мирне врегулювання проблеми, паралельно все-таки вводячи якісь ілюзії режиму тиші, тобто різко знижуючи кількість обстрілів й інтенсивність дій окупаційних військ. У Кремлі вже зрозуміли, що Захід зараз не клюне на цю вудку: ті міфи, які Кремль поширював у Європі 2014 року, вже давно не працюють і пішли у небуття. Тому я не думаю, що зображення якоїсь деескалації на Донбасі може стати приводом до розмов про зняття санкцій", – уточнив Тимчук.

  Як повідомляв 5.UA, на думку Тимчука Росія у зв'язку з проведенням чемпіонату світу з футболу опинилася на роздоріжжі двох сценаріїв ведення війни на Донбасі.

  Попередній матеріал
  "Наші не повертаються": Кравчук про еміграцію українців до країн Заходу
  Наступний матеріал
  Трамп: США не стануть місцем для утримання біженців

  Кремль у глухому куті: Тимчук розповів, які сценарії розглядає Росія на Донбасі

  Три селища на Донбасі прибрали з переліку окупованих – документ

  Турчинов розповів, як Росія змінила тактику ведення бою на Донбасі

  Воїнам ООС вдалося знищити одну бойову машину ворога та п'ятьох окупантів минулої доби на Донбасі

  Полторак роз'яснив, хто з військових не братиме участь в ООС

  У штабі ООС розповіли, де ворог був активний минулої доби