Центральна виборча комісія
Центральна виборча комісія 5 канал

ЦВК скасувала реєстрацію кандидатки від "Опоблоку"

  Читайте по-русски
  Вказано, що Комар не дотрималася вимог Конституції України та закону щодо проживання в Україні протягом останніх п’яти років

  Центральна виборча комісія скасувала реєстрацію кандидатки у народні депутати на позачергових виборах до Верховної Ради зі списку політичної партії "Опозиційний блок" Ірини Комар. Про це повідомляє прес-служба ЦВК.

  Вказано, що Комар не дотрималася вимог Конституції України та закону щодо проживання в Україні протягом останніх п’яти років на день проведення позачергових виборів до ВР.

  Зокрема, згідно з інформацією щодо перетину державного кордону України, наданою Державною прикордонною службою, та уточненими даними від 12 липня 2019 року, разовий виїзд за кордон  Комар протягом періоду з 24 липня 2015 року до 9 грудня 2015 року становив 137 днів (понад 90 днів у період з 21 липня 2015 року до 21 липня 2016 року), з 8 серпня 2016 року до 13 січня 2017 року – 157 днів (понад 90 днів у період з 21 липня 2016 року до 21 липня 2017 року) та з 26 серпня 2017 до 18 лютого 2018 року – 175 днів (понад 90 днів у період з 21 липня 2017 року до 21 липня 2018 року).

  Крім того, 14 липня 2019 року телефоном кандидат у нардепи заявила, що пояснень стосовно свого тривалого (понад 90 днів) перебування за межами України надати не може, а також подавати до ЦВК підтверджувальні документи не буде.

  Зазначається, що Комар була включена до виборчого списку політичної партії "Опозиційний блок" під №131 у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.

  Як розповіла у коментарі "5 каналу" секретарка ЦВК Наталія Бернацька, бюлетені вже в друку, і особи, які оскаржують рішення в судовому порядку, також там є. Навпроти їхнього прізвища просто стоятиме штамп "Вибув".

  "Маємо ще декілька резонансних справ. Одна з них стосується Рината Кузьміна, який оскаржував рішення в Шостому апеляційному суді, і побачимо, якою буде його доля у Верховному суді", – зазначила вона.

  Загалом, за словами Бернацької, зареєстровано кандидатів понад 6 тис., і у відсотковому значенні кількість судових справ, які веде ЦВК, невисока. Швидко отримувати рішення в судах дозволяють скорочені терміни по виборчому процесу.

  Попередній матеріал
  У ДПСУ розповіли, як пропускатимуть міжнародних спостерігачів на вибори
  Наступний матеріал
  Офіційний Київ виступив із різкою заявою щодо візитів офіційних осіб Угорщини на Закарпаття перед виборами
  Loading...

  Ексклюзивне інтерв'ю з Андрієм Парубієм – головою Верховної Ради 8-го скликання

  Вибори до ВР: від завтра будь-яка передвиборча агітація – тільки державною мовою

  Оновлені рейтинги: "ЄС" утримує позицію, "Слуга народу" втрачає відсотки

  Новий Виборчий кодекс вступить у дію в 2-х випадках: Парубій детальніше про ухвалення та чи було порушення регламенту

  "Європейська солідарність" іде в парламент не за посадами – Порошенко

  Вибори до ВР: сьогодні – останній день для зміни місця голосування