Угорщина
Угорщина 5.ua

Офіційний Київ виступив із різкою заявою щодо візитів офіційних осіб Угорщини на Закарпаття перед виборами

  Читайте по-русски
  МЗС вважає дії угорської сторони на Закарпатті порушенням дипломатичних канонів та духу добросусідства

  Міністерство закордонних справ України попередило угорських чиновників, що готове вжити заходів, аби не допустити втручання угорської влади у внутрішньополітичне життя України перед парламентськими виборами. Про це пише "Українська правда" з посиланням на "Європейська правду".

  Питання обговорювалося на зустрічі т. в. о. міністра закордонних справ Єгора Божка з послом Угорщини, про підсумки якої МЗС повідомило в офіційній заяві.

  Згідно з повідомленням МЗС, нещодавня зустріч прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з головою Товариства угорської культури Закарпаття, народним депутатом України Брензовичем у Будапешті, викликає стурбованість української сторони.

  Крім того, Київ стурбований низкою візитів на Закарпаття офіційних осіб Угорщини та їхніми публічними заявами агітаційного характеру на підтримку Брензовича та деяких інших кандидатів на позачергових виборах до парламенту.

  МЗС також відзначило, що з подивом дізналось, що попри відповідну рекомендацію української сторони, 15 липня на Закарпаття за дипломатичним паспортом із неофіційним візитом прибув глава Адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Гергей Гуяш.

  "Вважаємо такі дії угорської сторони порушенням дипломатичних канонів та духу добросусідства. Українська сторона залишає за собою право на кроки для запобігання втручання Угорщини у внутрішні справи України", – заявили у міністерстві.

  МЗС наполегливо рекомендує угорській владі до завершення виборчого процесу утриматись від подальших поїздок до Закарпаття та інших заходів, що можуть розцінюватись як агітація.

  Як відомо, 21 липня в Україні пройдуть парламентські вибори, і лідери угорських організацій Закарпаття балотуються за мажоритарними округами.

  Раніше угорський уряд заявив про подальше блокування перемов між Україною та НАТО.

  Попередній матеріал
  ЦВК скасувала реєстрацію кандидатки від "Опоблоку"
  Наступний матеріал
  Зеленський змінить керівників одразу 12-ти посольств України
  Loading...