Ілля Новіков
Ілля Новіков Прес-служба партії "Європейська Солідарність"

"Цьому вчать на першому курсі юрфаку": Новіков підловив Венедіктову на некомпетентності та вказав на підробку документів

  Читайте по-русски
  Адвокат відповів на звернення Венедіктової до Порошенка та нагадав про презумпцію невинуватості

  Захист п'ятого президента України, лідера "Європейської солідарності" Петра Порошенка чекає генпрокурора Ірину Венедіктову в Печерському суді, "де вона зможе нарешті пояснили свою позицію, як цього вимагає закон". Про це у своєму виступі заявив адвокат Ілля Новіков.

  Він також докладно пояснив, що в Офісі генпрокурора вдалися до фальсифікації документів.

  "У повідомленні про підозру фігурує стаття 426(1)+27. Тобто, за версією генпрокурора, Петро Порошенко вчинив підбурювання свого підлеглого, керівника Служби зовнішньої розвідки. У дорученні, яке нам показали 10 червня, фігурують ті самі статті плюс 367, яку Порошенку не пред'являють, а просто згадують у документі", – роз'яснив спочатку адвокат.

  "А тепер про головне: 10 червня в Офісі головного прокурора, коли ми запитали, чому нам ніхто не показує постанову, перше, що нам сказали – "постанова не потрібна" – неправда, насправді потрібна і зараз вони це вже визнали. А друге, що сказала Венедіктова, що вона підписала тільки два документи", – нагадує Новіков.

  За його словами, у суді вони побачили подані документи і виявили, що постанова, про яку запитували у Венедіктової, насправді є, "вона звідкись взялася, і датована 10 червня".

  "Але в ній згадується стаття 109 частина 3 ККУ – стаття про насильницьке захоплення влади. Вам вона може здатися дивною. Але те, що зараз перетворилося в підозру про підбурювання до незаконного виконання наказу, до кінця травня 2020 року розглядалося, як спроба Порошенка захопити державну владу у 2018 році, коли він був чинним президентом", – зауважив Новіков.

  За його словами, провадження за цією статтею було закрите ще 25 травня 2020 року.

  "Статті не було на той момент, коли Ірина Венедіктова, як вона пояснює, підписувала 10 червня", – продовжує він.

  За словами адвоката, це не просто технічна помилка, яку допустили в Офісі генпрокурора Венедіктової.

  "Ця помилка маркує те, що було зроблено: коли ви робите документ, поспішаючи, заднім числом, зі старою датою, і не можете проконтролювати, що у вас відбувається, виходить два документи, які мали бути сусідніми, які мала готувати одна людина, за одним комп'ютером, з різницею в 5 хвилин – постанова і доручення – зроблені по-різному. Це означає, що вчинено не просто помилку, а вчинено фальсифікацію", – наголосив Новіков.

  Адвокат також відповів на звернення Венедіктової до Порошенка з пропозицією прийти до суду і довести свою невинуватість.

  "Такий вигляд має презумпція невинуватості з точки зору генерального прокурора України – "якщо ти чесний, то піди в суд і доведи там, що ти не верблюд", обґрунтуй свою невинуватість. Чи варто нагадувати, що одна з перших речей, які вчить студент будь-якого юрфаку в будь-якій країні на першому курсі – презумпцію невинуватості. Це ви, прокурори, повинні довести в суді винуватість тієї людини, яку ви підозрюєте. Це не технічні помилки, це те, що відбувається в них у головах. Так в ОГПУ розуміють суть своєї роботи", – підсумував Новіков.

  "Схоже, що генеральна прокурорка України вважає, що ми з вами живемо в епоху "tik-tok правосуддя" – коли можна записати відосик, не обґрунтовувати свою позицію та не визнавати своїх помилок, але це не так", – додав адвокат.

  Попередній матеріал
  Німеччина почала головування в Євросоюзі
  Наступний матеріал
  Очільник МОЗ розповів, скільки в середньому хворіють на COVID-19
  Loading...

  Венедіктова, "юридичний треш" та іронічні репродукції: чому ДБР так і не вручило підозру Порошенку

  Луценко про дії ОГПУ щодо Порошенка: "Або давайте докази, або беріться за більш корисну роботу"

  Венедіктова своїми діями фактично підписала підозру Зеленському – адвокат Порошенка

  Брифінг адвокатів Петра Порошенка – трансляція

  "Ми приїхали до ОГПУ, щоб отримати підозру, але генпрокурор втекла" – Порошенко

  "Юридичний "треш", що не витримує жодної критики" – Рябошапка про підозру Порошенку від ДБР