Ігор Головань та Ілля Новіков
Ігор Головань та Ілля Новіков 5 канал

Венедіктова своїми діями фактично підписала підозру Зеленському – адвокат Порошенка

Читайте по-русски
Адвокати Порошенка нагадали, що попереднього генпрокурора Рябошапку звільнили з посади саме після того, як той відмовився підписувати підозру, підготовлену в ДБР під керівництвом Ірини Венедіктової саме в цьому провадженні

Генпрокурор Ірина Венедіктова своїми діями фактично підписала підозру президенту Зеленському. Про це заявив під час брифінгу адвокат Порошенка Ілля Новіков у середу, 10 червня.

Адвокат наголосив, що представники Офісу генпрокурора намагалися вручити підозру з порушенням закону у приміщенні ДБР. А коли Петро Порошенко разом з правозахисниками прибув до Офісу генпрокурора, Ірина Венедіктова не захотіла вручити підозру особисто і втекла зі свого кабінету.

"У Венедіктової був шанс цю ситуацію виправити. Вона могла особисто, виконуючи свій обов’язок генерального прокурора, – адже це її відповідальність, – вона могла це здійснити просто там у кабінеті. На очах у депутатів – вона цього не захотіла", – наголосив Ілля Новіков.

Адвокати Порошенка також нагадали, що попередній генпрокурор Руслан Рябошапка був звільнений з посади саме після того, як відмовився підписувати підозру, підготовлену в ДБР під керівництвом Ірини Венедіктової саме в цьому провадженні. Як відомо, Рябошапка неодноразово публічно називав цю підозру "юридичним трешем".

"Це те саме провадження, яке охарактеризував як "юридичний треш" "стовідсотково прокурор Зеленського" Рябошапка. Це те саме провадження, яке довгий час незаконно розслідувало Державне бюро розслідувань, тому що це провадження було ДБР не підслідне. Воно його розслідувало за 364 статтею Кримінального кодексу – це "Зловживання владою або службовим становищем". Ця стаття була підслідна Національному антикорупційному бюро. Чинний тоді генеральний прокурор Рябошапка саме це провадження передав для здійснення досудового розслідування Національному антикорупційному бюро. Потім Холодницький, керівник Антикорупційної прокуратури, встановив своєю постановою, що жодного зловживання владою або службовим становищем там не було. Жодних дій, які б суперечили інтересам служби, вчинено не було. Як визначено, цей юридичний треш постановою Холодницького було повернуто назад до ДБР", – нагадав адвокат Ігор Головань.

"Після цього його якось "підмалювали" і зараз намагаються представити суспільству як підозру п’ятому Президенту Петру Порошенку. Справді, вони вже не те, що народили мишу за цей рік політичних переслідувань, вони народили щось дрібне типу вірусу. Звичайно, це за російськими лекалами вистава для одного глядача – того, який обіцяв п’ятому Президенту Петру Порошенку пригоди, і ми як його адвокати також братимемо в цих пригодах участь. Але це велика ганьба для нашої держави. Серйозні проблеми чекають наше суспільство від того, що встановлюється такий порядок правового нігілізму. Немає такого слова українською, але російською є слово "беспредєл", – переконаний Головань.

"Це насправді треш, бо там нічого немає. Ця справа – це ще один "пиріжок з нічим", – наголосив Новіков.

"Петро Порошенко вже казав, що насправді Венедіктова сьогодні підписала підозру не одному, а двом президентам України. Маючи на увазі Зеленського, який безпосередньо втручався в цю ситуацію, зацікавленість у цій ситуації зараз дуже чітко спостерігається", – резюмує Ілля Новіков.

Попередній матеріал
146 днів оборони: як в умовах повного оточення ЗСУ зберегли Луганський аеропорт – "Таємниці війни"
Наступний матеріал
95 тис. км заради мрії: 16-річний мукачівець вирішив довести, що хвороба мандрівкам не завада
Loading...
Брифінг адвокатів Петра Порошенка – трансляція

Брифінг адвокатів Петра Порошенка – трансляція

 "Хоче судити "обидчиков России": Венедіктова готує підозру Порошенку, Турчинову та екскомандувачу ВМФ – Ляшко

"Хоче судити "обидчиков России": Венедіктова готує підозру Порошенку, Турчинову та екскомандувачу ВМФ – Ляшко

Венедіктова відкрила справу проти Порошенка: подробиці від адвокатів п'ятого президента

Венедіктова відкрила справу проти Порошенка: подробиці від адвокатів п'ятого президента