Євросоюз
Євросоюз Інвестиційний портал Запорізької області

Це матиме серйозні наслідки для держави: як світова спільнота відреагувала на політичне переслідування Порошенка

Читайте по-русски
Дипломат Андерс Ослунд звинуватив українського гаранта Зеленського і голову ОП Єрмака в переслідуванні Петра Порошенка

До неупередженості у справі Порошенка закликають правоохоронців та суд як у Європі, так і в США. Там пильно стежать за подіями довкола 5-го президента. Про реакцію світу на обвинувачення, які висувають Порошенку, розповість журналістка "5 каналу" Мирослава Танська.

Справа Порошенка від першого дня перебуває під пильною увагою Заходу. "Підозра" та арешт майна Петра Порошенка – це політичне переслідування. У цьому переконана депутатка Європарламенту від Литви Раса Юкнявічене. За її словами, Європейський парламент пильно стежить за справою щодо п'ятого президента України. Вони стурбовані ситуацією. А вона сама – була шокована, коли дізналась про офіційні звинувачення проти Порошенка.

"Я сподіваюся, що Україна – це правова держава і переслідування не буде. Ми спостерігаємо за цією справою, але звинувачувати Порошенка у державний зраді… У мене був шок, коли я почула офіційні звинувачення, бо я знаю, як все почалося, і знаю, яку боротьбу веде путінська пропаганда проти Порошенка, і їм це було б дуже вигідно, якби сама Україна зробила те, що хотів зробити Путін", – попереджає депутатка Європейського парламенту від Литви Раса Юкнявічене.

Зокрема, євродепутатка переконує: вона особисто та увесь ЄС пильно спостерігають за подіями всередині України. А ще – за її межами, особливо, зважаючи на російську агресію, про яку вже кілька місяців твердить американська та європейська розвідки.

"Мене хвилює не лише те, що відбувається за межами України – проти України, проти Заходу та проти демократії. Але я б хотіла, щоб Україна так само не давала підстав, щоб у друзів України виникали додаткові питання", – пояснює Раса Юкнявічене.

На "підозру" 5-му президенту України відреагував і Європейський Союз. Застеріг українську владу від політичних переслідувань опозиції.

"ЄС стежить за серйозними звинуваченнями, які висунули проти колишнього президента України Порошенка. Ключовими компонентами верховенства права є належна правова процедура, незалежність, неупередженість судової влади, справедливість і прозорість судового розгляду. З огляду на це, ЄС стежитиме за подальшим розвитком подій", – мовиться в заяві Євросоюзу.

Пильно слідкують за справою щодо обвинувачення Порошенка і на іншому континенті.

"Сполучені Штати уважно стежать за справою проти колишнього президента Петра Порошенка. Дуже важливо, щоб процес і результат ґрунтувалися на принципах верховенства права, а не на політичних мотивах", – наголошують в заяві посольства США в Україні.

"Будь-яке розслідування має відповідати найвищим стандартам прозорості, справедливості, законності та неупередженості", – зауважує посольство Канади в Україні.

До неупередженості правоохоронців та суд також закликали у посольстві Великої Британії в Україні.

"Життєво важливо, щоб правоохоронні та судові органи розглянули цю справу, як і будь-яку іншу, незалежно, неупереджено та професійно, забезпечуючи справедливість та дотримання належної правової процедури", – зазначила пані посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.

На арешт майна Порошенка відреагували також міжнародні аналітики та дипломати. Дії української влади засудив шведський дипломат Андерс Ослунд. Звинуватив українського гаранта Володимира Зеленського і голову Офісу президента Андрія Єрмака у переслідуванні Петра Порошенка.

"Краще будьте серйозні з тисячами російських танків на вашому кордоні!", – заявив шведський дипломат, старший науковий співробітник "Атлантичної ради" Андрес Ослунд.

Ексміністр закордонних справ Швеції Карл Більдт написав, що його насторожують спроби ув'язнити політика. Він наголосив: це матиме серйозні наслідки для держави на міжнародній арені. І порівняв цю ситуацію із режимом президента-втікача Януковича.

"Це навіває спогади про найгірші роки режиму Януковича і, безсумнівно, вплине на імідж країни", – сказав шведський дипломат, ексміністр закордонних справ швеції Карл Більдт.

Долучилася до критики й експертка американського аналітичного центру Інституту досліджень міжнародної політики Мелінда Гарінг. Ситуацію довкола Порошенка назвала вибірковим правосуддям. Тим часом сам 5-й президент особисто заручився підтримкою європейських депутатів. Зустрівся із парламентарями. І висловив вдячність за постійну та активну підтримку України у її боротьбі за відновлення територіальної цілісності та інтеграції до Європейського Союзу. А ті, зокрема, вкотре нагадали: Україна має зберігати курс до справжніх реформ. Передусім щодо боротьби з корупцією. А також протидії шкідливим впливам окремих бізнес-інтересів на українських політиків, чим зловживає чинна влада.

Мирослава Танська, "5 канал"

Нагадаємо, ранком 17 січня літак із Петром Порошенком приземлився в аеропорту Києва. Політик прибув з Польщі після кількатижневого дипломатичного турне по Європі. Зустрічати п'ятого президента до летовища прибули тисячі людей. 

Попередній матеріал
Не пускали в Україну: Порошенко закликав прикордонників не виконувати злочинних наказів з ОПУ
Наступний матеріал
"Треба виходити, бо це вже крайня точка": сотні людей зібралися під судом на підтримку Порошенка – включення
Loading...
"Скрізь ми ставили питання захисту України": Порошенко підбив підсумки своєї робочої поїздки Європою

"Скрізь ми ставили питання захисту України": Порошенко підбив підсумки своєї робочої поїздки Європою

Петро Порошенко повертається до України: трансляція з аеропорту "Київ"

Петро Порошенко повертається до України: трансляція з аеропорту "Київ"

"Україна без диктатури": телемарафон, присвячений боротьбі проти дій влади щодо опозиційних сил України

"Україна без диктатури": телемарафон, присвячений боротьбі проти дій влади щодо опозиційних сил України

"Це буде радість зустрічі з людьми і нікому це не вдасться зруйнувати" – Порошенко

"Це буде радість зустрічі з людьми і нікому це не вдасться зруйнувати" – Порошенко

Порошенко назвав людей з команди Януковича, які мають вплив на Зеленського

Порошенко назвав людей з команди Януковича, які мають вплив на Зеленського

Порошенко попередив, що влада може примусово посадити літак з ним в іншому аеропорту

Порошенко попередив, що влада може примусово посадити літак з ним в іншому аеропорту