Ірина Геращенко
Ірина Геращенко 5 канал

"Це і мій великий біль", – Геращенко розповіла, чому проєвропейські політсили так і не змогли об’єднатися

Читайте по-русски
"Європейська солідарність" пропонувала об'єднатися і йти спільною політичною партією

В ефірі "5 каналу" віцеспікер ВР, народний депутат від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко прокоментувала те, що проєвропейські політсили в Україні так і не змогли об'єднатися.

"Це і мій великий біль, тому що я переконана, що демократичний табір мав іти єдиним фронтом. І саме це пропонувала "Європейська солідарність" – об'єднатися, іти спільною політичною партією. І мені прикро, що коли якась людина вже посиділа на якійсь посаді, то у неї корона на голові, тризуб і булава в руках. І він робить свою політичну партію. Все це дуже розпорошує демократичне поле і дезорієнтує виборців. І насправді ми маємо ситуацію, коли "ЄС" точно заходить у парламент. Інші партії, які декларують свою демократичність, проєвропейський курс, шансів не мають. І голоси, віддані за них, можуть насправді піти в скарбницю кого завгодно – це мені болить. Тому, мені здається, виборцю це потрібно зрозуміти і віддати голоси за ту політичну силу, яка точно проходить до парламенту", – сказала Герашенко.

Політик додала, що велике значення на цих парламентських виборах будуть мати мажоритарники.

"Дуже важливо в цих умовах людей на мажоритарних округах, щоб демократичні сили могли домовитися і об'єднатися, і підтримати найбільш прохідного кандидата, як ми це пропонуємо. Чи це буде позафракційний, чи, можливо, представник якоїсь партії, який може протистояти реваншу на мажоритарні. Тому що долю майбутнього парламенту багато в чому будуть визначати мажоритарники", – наголосила Геращенко.

Політик також розповіла, яку лінію буде тримати "ЄС" у парламенті.

"100% ми нічого спільного не будемо мати з будь-якими рештками команди Януковича, колишньої "Партії регіонів", не будемо коаліції з партією "За життя" – це все не наш шлях, тому що вони тягнуть нас в СРСР, знову під протекторат Кремля, ми ідемо до ЄС і НАТО. "Європейська солідарність" точно буде з Україною. Всі ці питання, що стосуються територіальної цілісності й армії, мови та віри, ми тут будемо підтримувати Україну. Там, де тільки буде проблиск реваншу, спроба скасувати закон про мову, спроба наступу на українські цінності, ми будемо жорстко цьому протистояти і будемо в жорсткій опозиції", – заявила Геращенко.  

Як повідомляв 5.UA, сьогодні раніше Рада прийняла в цілому Виборчий кодекс із системою відкритих списків. Проєкт Виборчого кодексу (№3112-1), запропонований Андрієм Парубієм, Олександром Черненком та Леонідом Ємцем, пройшов перше читання ще 7 листопада 2017 року. Цим документом пропонується застосувати виборчу систему, яка дозволяє персоніфікувати голосування ("відкриті" списки кандидатів) із запровадженням регіональних виборчих округів. 

Попередній матеріал
Сильна турбулентність і екстрена посадка: під час рейсу Ванкувер – Сідней травмовано 35 осіб
Наступний матеріал
У центрі Чернігова археологи знайшли залишки будівель часів Київської Русі – фото
Loading...