мовне питання
мовне питання womo.ua

Геращенко про наступ РФ на закон про українську мову в Радбезі ООН: "Зупинити Путіна можна не сміхом, а тільки тиском"

  Читайте по-русски
  Путіна не можна розжалобити закликами про дітей – його країна вбивала дітей у Чечні, в Сирії, в Україні, наголосила політик

  Російська делегація в ООН вдруге намагається поставити на розгляд Ради Безпеки мовний закон, ухвалений в Україні наприкінці квітня. Про це повідомив речник постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко на своїй сторінці у Facebook.

  "Сьогодні під час погодження програми роботи на поточний місяць таке засідання попередньо запланували на 16 липня", – написав він.

  За словами Ніколенка, цього разу російська делегація намагається поставити на розгляд Радбезу мовний закон під приводом набуття ним чинності.

  При цьому речник пише: "Хоча усі розуміють, що Москву цікавить не стільки закон про мову, скільки будь-яка нагода для дестабілізації ситуації в Україні. Українська делегація в ООН неодноразово заявляла, що мовний закон є внутрішнім питанням нашої держави. Рада Безпеки до нього не має стосунку".

  Він також додав, що Україна та її партнери використають це засідання, аби нагадати про питання українсько-російського конфлікту, насамперед про полонених моряків і політв'язнів, обстріли на Донбасі та відповідальність Росії за катастрофу літака рейсу МН17.

  Ситуацію вже прокоментувала віцеспікер Верховної Ради Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook

  Політик пише: "Росія вдруге скликає Радбез ООН через український мовний закон. Україна за часів президенства Зеленського жодного разу не скликала Радбез через невиконання Росією морського трибуналу ООН і незвільнення українських моряків. Франція і Німеччина за нашою спиною домовляються про повернення російської делегації в ПАРЄ, і українська влада з цим погоджуються. В світовій пресі виходять нищівні статті про повернення російської делегації і ганьбу асамблеї, але там немає статей українського президента з закликом до європейських політиків не зраджувати принципи. Зовнішня політика потребує активних дій".

  "Путіна не можна розжалобити закликами про дітей – його країна вбивала дітей в Чечні, в Сирії, в Україні... Його, звичайно, можна розсмішити, думаю, останній місяць він сміється без перерви.... Але зупинити його можна не сміхом чи сльозами, а тільки тиском", – наголосила Геращенко.

  Як повідомляв 5.UA, Верховна Рада проголосувала за проєкт закону про забезпечення функціонування української мови як державної 25 квітня 2019 року. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Нагадаємо, 20 травня Радбез ООН відмовився на вимогу Росії розглядати закон про українську мову. Франція, Німеччина, Велика Британія, Бельгія, Польща та США висловилися проти.

  Попередній матеріал
  Поліція затримала киян, які "мінували" Харків через Інтернет – деталі
  Наступний матеріал
  Тільки каркас лишився: опубліковані фото знищеного росіянами медичного авто ООС
  Loading...