Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник не демонструє результатів своєї роботи на посаді.
Про це заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко в інтерв'ю ТСН.Тиждень.
За його словами, протистояння між НАБУ і Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою є "безглуздим", а очільникам відомств слід знайти "спосіб спілкування і роботи задля суспільного інтересу".
"Хто б і як до кого не ставився з силових структур, вони мають в співпраці добиватися суспільного результату. Ніхто старшим в домі не може бути. Старшим є тільки закон, а керівники мають спілкуватися", – вважає Луценко.
"Усіх пообзивати корупціонерами, негідниками, які хочуть зла усій країні – це дуже легко, але це дорога в нікуди. Це дорога в нікуди, якою, на жаль, вперто іде керівництво НАБУ. ..В них немає результатів. Їх не існує. І Ситник має або попросити допомоги в іноземних фахівців чи українських фахівців – в кого завгодно, аби визнати, що це не його можливості. Ну далі не можна ставити всю країну заручником амбіцій і безталанності однієї людини", – переконаний Генпрокурор.
На його думку, єдиний метод оцінити роботу Ситника на посаді глави НАБУ – це провести відкритий, об’єктивний аудит роботи цих двох структур.
"Якщо справа дійсно персонально в Ситнику, значить треба цю проблему вирішувати. Якщо питання є, скажімо, до законності функціонування механізму, напевно, треба поправити. Але далі робити вигляд, що все добре уже неможливо", – додав Луценко.
Як повідомляв 5.UA, 19 вересня керівник САП Назар Холодницький заявив, що Управління держохорони виявило кабель для прослуховування, який з будівлі "Охмадиту" прокладали до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Він натякнув, що за цим може стояти НАБУ. Також Холодницький звинуватив спецназ Національного антикорупційного бюро в тому, що вони побили його водія. А в НАБУ заявили, що інформація про "жучки" в САП і затримання детективів – це фейк.
Водночас уже наступного дня – 20 вересня – керівник САП Назар Холодницький порушив шість кримінальних проваджень після інциденту, який стався 19 вересня між працівниками Національного антикорупційного бюро і САП.