Шпигунські пристрасті, або історія про те, як одні антикорупціонери проти інших воювали. Антикорупційна прокуратура заявила, що її знову намагалося прослуховувати антикорупціне бюро. Підслуховувачів виявили, заблокували, спробували виявити – хто і навіщо.
І раптом приїздить група спецпризначення НАБУ. Потім бійка, викрадене авто, ДТП і обурений брифінг Назара Холодницького. Ситник усе спростовує, а що робили спецпризначенці НАБУ під САП – не пояснює.
На нього чекали, але він так і не з'явився. Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник у середу мав звітувати перед парламентським комітетом з питань запобігання і протидії корупції. Утім його крісло так і залишилося порожнім. Голова комітету повідомив: чільник НАБУ не може прибути на зустріч через "необхідність виконання невідкладних заходів".
"Звернувся сам, що вже готовий прийти з попереднім звітом. Перше звернення було два тижні тому. Це є сесійний тиждень, є депутати, дуже багато в депутатів запитань, крім членів нашого комітету. Тому все було узгоджено, і до останньої години не було ніяких відмов", – розповів перший заступник голови Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції Юрій Савчук.
В той час, коли члени комітету очікували на звіт директора НАБУ, керівник антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив: його відомство знову збиралися прослуховувати. Працівники управління держохорони виявили кабель, який прокладали до будівлі САП. І робили це, на думку Холодницького, саме працівники НАБУ, автомобіль яких заблокували поблизу.
Працівники поліції та УДО – з одного боку, та спецназ НАБУ, який прибув на допомогу заблокованому авто – з іншого. Протистояння відбувалося просто під вікнами лікарні Охматдит. Саме звідти зняли відео, на якому автомобіль ледь не збиває одного з учасників сутички та врізається в запарковане поблизу авто.
У НАБУ на звинувачення відреагували в соцмережах: жодних детективів бюро ніхто не затримував, спроб прослуховування кабінету керівника САП – теж не було. Пізніше уточили: проводили свої дії на території Охматдиту, але подробиць розголошувати не можуть.
"Нібито ми намагалися встановити прослуховувальний пристрій у кабінеті антикорупційного прокурора – це неправда. Ми це спростовуємо. Є певна робота, яка проводиться в дуже багатьох точках України і Києва, але ми розповідати, в силу того, що це таємниця слідства, не можемо", – прокоментував директор НАБУ.
Керівник спеціалізованої антикорупційної прокуратури одразу після інциденту терміново скликав прес-конференцію.
"Доки я є керівником цієї установи, і жоден прокурор, ми всі погодили, що жодними силовими заходами, впливами, провокаціями, прослушками, законними чи не законними – хай встановлює СБУ, в незалежність САП ніхто не буде втручатися", – запевнив Холодницький.
В антикорупційній прокуратурі кажуть: звернулися до СБУ з приводу цієї історії. І вимагають повного розслідування дій НАБУ.
Петро Троць, Мирослав Солонар, "5 канал"