артем ситник, верховна рада, антикорупційний суд
артем ситник, верховна рада, антикорупційний суд УНІАН

Чому Ситник не прийшов на засідання комітету ВР – коментарі нардепа та політекспертів

Директор НАБУ повідомив листом, що не зможе з'явитися на засідання комітету

В ефірі "5 каналу" заступник голови комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції, нардеп Ігор Попов прокоментував те, що директор НАБУ Артем Ситник не прийшов на засідання комітету ВР.

Він зауважив, що не з'явився не тільки Ситник, а й інші посадовці НАБУ.

"Пояснення були, але ситуація дивна. Артем Ситник сам звернувся до комітету з пропозицією виступити з презентацією свого звіту. Спочатку ми ставили одну дату минулого тижня, потім він заздалегідь попередив, що в нього не складається з планами, але сьогодні він буде точно. До останнього моменту його служба зв'язувалася з нами, просила підготували зал і проектор, але за кілька хвилин до початку засідання прийшло письмове повідомлення, що йому терміново треба бути присутнім на своєму робочому місці і він не може прибути. Це більше схоже на якісь політичні ігри, бо можна було делегувати якогось заступника, щоб ми хоча б поставили запитання, які підготували. Можна було б, зрештою, і телефоном повідомити голові комітету і якось пояснити ситуацію. А так – папір. Цього, як на мене, все-таки недостатньо. І ми прийняли рішення викликати Артема Сергійовича на 3 жовтня зі звітом", – сказав Попов.

На запитання ведучої, яка може бути причина, що Ситник не прийшов на засідання комітету, Попов сказав: "Звичайно, я довіряю йому як посадовцю, і вважаю, що справді там, можливо, сталося щось непередбачуване. Все-таки він керує дуже серйозним органом, можливо, почалася якась операція, але вважаю, що все ж треба було подзвонити і натяками пояснити, що це не демарш щодо комітету і загалом ВР, і хоча б якісь формальні вибачення принести по телефону. Цього не було зроблено. А стосовно політики, друга версія – що немає відповідей на ті запитання, які підготувала ВР. Зрозуміло, в нас частина запитань була щодо звіту, а частина – щодо Омеляна, бо ця справа схожа більше на якийсь політичний тиск, а не розслідування конкретної корупції".

Згодом агентство "Інтерфакс-Україна", посилаючись на джерело, повідомило, Ситник не прийшов на засідання комітету Верховної Ради, бо дізнався про затримання детективів Бюро за установку прослуховування в кабінеті керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

Натомість політичний експерт Володимир Цибулько сказав: "Я думаю, що зараз, перед початком президентської кампанії кожна з антикорупційних інституцій знаходить якусь внутрішню логіку, аби дистанціюватися від політичного процесу. Що таке слухання в парламентському комітеті – це політичний процес. Тому, мені здається, придумуються вагомі для суспільства аргументи, але якщо ці аргументи пов’язані із протистоянням гілок антикорупційного кластеру, то це дуже неприємний для суспільства сюрприз, бо згадаймо, як на ці нові антикорупційні структури покладались сподівання… Думаю, зараз буде спроба відтягнути по максимуму час, тим більше, що починається бюджетний процес, і тут гра буде вестися так, аби уникаючи публічності, відстояти необхідні суми для функціонування НАБУ чи САП"

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Купа поліції та перекрита дорога": Фото з місця обшуку в Харкові в рамках "справи рюкзаків"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Суд наклав арешт на частину майна Омеляна
Наступний матеріал
Зміна екологічної свідомості: чим активісти мотивують школярів сортувати сміття

Брифінг керівника САП Назара Холодницького – трансляція

Кабель прокладали з Охмадиту: Холодницький розповів про спробу встановити "жучок" у кабінеті САП

Діяльність НАБУ за I півріччя 2018: засідання Комітету ВРУ – відео

Ситуацію з "євробляхами" можуть врегулювати уже в листопаді – Южаніна

Пленарне засідання Верховної Ради – трансляція

Загородній про перспективи оновлення ЦВК: Як не парадоксально, Охендовський і цей склад можуть залишитися