ua.golos.ua

Загородній про перспективи оновлення ЦВК: Як не парадоксально, Охендовський і цей склад можуть залишитися

Повноваження чинного ЦВК вже закінчилися

В ефірі "5 каналу" політичний експерт Тарас Загородній прокоментував те, що ВР збільшила кількісний склад Центральної виборчої комісії з 15 до 17 членів. Закон встановлює, що ЦВК складається з 17 осіб, тоді як за чинним законом "Про Центральну виборчу комісію" в її складі має бути 15 осіб.

Як відомо, під час попереднього рішення найбільші фракції ВР "зайшли в клінч" і ніяк не могли вирішити питання ЦВК. На запитання ведучої, краще вирішити питання ЦВК з порушенням регламенту чи взагалі ніяк не вирішувати, Загородній відповів таке: "Тут справді парадокс. По-перше, цей склад ЦВК – найбільш збалансований, принаймні, в ньому є представники всіх політичних сил, які ще залишаться на арені. По-друге, міжнародне співтовариство ніколи не казало, що якісь вибори в нас визнані нелегітимними. Так, повноваження ЦВК уже закінчилися, але є у праві такий принцип – неперервності влади. От поки вони є, от вони й виконуватимуть ці обов'язки, поки не призначено новий склад ЦВК. Тому, в принципі, цей склад ЦВК основних гравців повністю влаштовує".

Експерт продовжив: "Вони побоюються. Тут фактор "Народного фронту" грає. Бо "Народний фронт" хоче пошвидше зайти у будь-які органи влади, бо розуміють, що в наступному парламенті їх точно не буде і президента від них не буде. У "Самопомочі" буде кандидат у президенти, відомо ж, що Садовий піде, а в інших не буде. От у чому питання. І от тут фактор "Народного фронту", думаю, впливає багато на що. І найперше, на довіру основних ключових гравців один до одного. Тому, як це не парадоксально, Охендовський і цей склад ЦВК можуть залишитися, бо думають, якщо воно працює, то навіщо його чіпати, там всі інтереси враховані".

"(Тобто далі можуть бути – ред.) розмови про те, що в нас клінч і нічого не виходить, і один одного будуть звинувачувати", – підсумував Загородній.

Дивіться також відео за темою:

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Почекун" у Верховній Раді чекає відвідування і роботи нардепів

'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
/

Попередній матеріал
Запорізький виш продавав студентам-іноземцям фіктивне оформлення в Україні
Наступний матеріал
В Одесі батько одного з учнів прийшов до школи із сокирою

Верховна рада збільшила чисельність ЦВК: що відомо

Пленарне засідання Верховної Ради – відео

ВР ухвалила закон про надання житла військовим із Криму та Донбасу

Верховній Раді пропонують збільшити склад ЦВК – зареєстровано законопроект

"Маски-шоу стоп" та штрафи водіям: пленарне засідання ВР – трансляція

Брифінг голови ВР Андрія Парубія – відео