Скріншот відео

Зміна екологічної свідомості: чим активісти мотивують школярів сортувати сміття

Навесні проект презентували у стличній школі №43, результати вражають – лише за перший місяць освітянам вдалося заробити на смітті понад три тисячі гривень

Сортувати скло, папір та метал нарізно вчать столичних школярів еко-активісти. Розпочали ще навесні в одній зі шкіл Солом'янського району. Результати експерименту активістів вразили – за місяць школярам вдалося заробити понад 3 тисячі гривень. Тому тепер проект поширили і на навчальні заклади інших районів міста. Щодня дітям проводитимуть лекції з екології. Сьогодні такі заняття відбулися у старшокласників. То скільки можна заробити на сортуванні сміття, вже знає Дар'я Цисарук.

Найбільше зазвичай з усього загального сміття викидається папір, це основна макулатура, можливо малюнки чи газети.

Школярка Анастасія Бондаренко сортує сміття близько року. До цієї справи дівчинку привчили батьки. Розповідає, що разом постійно ходять здавати непотріб до спеціальних пунктів прийому. Щоби школа могла заробити якомога більше грошей Анастасія навіть ладна приносити сміття з дому.

"Це важливо для нашого навколишнього життя, для нашого майбутнього, онуків та правнуків. Від кожного у нашому суспільстві залежить наше майбутнє і кожна людина має як то кажуть зробити свій внесок для нашого середовища", – зауважує учениця.

Навчати дітей сортувати сміття заходилися еко-активісти. Протягом тижня проводитимуть школярам лекції. Розпочали зі старших класів. Їм розповідатимуть, як правильно відділяти пластик від металу, а скло від паперу. Ті уважно слухають та занотовують, подекуди підіймають руку та ставлять питання. Щоб не було нудно – заняття проводять в ігровій формі.

У шкільному коридорі вже встановили три картонних бокси. Еко-активісти запевняють, що незабаром школярі зможуть на цьому заробляти кошти і спрямовувати їх на потреби школи лише викидаючи сюди скло, папір та пластик.

Таких контейнерів на всю школу поки що дев'ять. Щомісяця сміття вивозитиме на переробку приватна компанія, з якою школа уклала договір. Організатори проекту запевняють, таким чином учні зможуть заробити від шести сотень до семи тисяч гривень лише за місяць. До прикладу: за кілограм скла заклад отримає 50 копійок, за папір до 3 гривень, а от за кілограм пластику чи металу від чотирьох до п'яти гривень.

"Коли вони отримають перший результат, перші гроші, які вони зможуть витратити на книги на екскурсії на дошки та на що завгодно, а вирішувати куди ці гроші витратити буде шкільне самоврядування, то вони почнуть на сміття дивитися геть по інакшому адже це для них буде новий ресурс", – пояснює ініціатор проекту "Kyiv school recycling" Людмила Костенко.

Восьмикласник Олексій разом із подругами найпершими випробували нові бокси. У руках – кілька старих зошитів, пластикова пляшка та скляна банка. Діти зізнаються, що зароблені гроші планують витратити на ремонт у класі.

"Хочу на ремонт класу витратити, чи дошку нову купити, кращу ніж є", – ділиться планами учень стличної школи №232 Олексій Степаненко.

Це друга школа, яка вже долучилася до проекту із сортування сміття. Навесні проект презентували у школі №43, що у Солом'янському районі міста. Результати вражають – лише за перший місяць освітянам вдалося заробити на смітті понад три тисячі гривень. Кошти адміністрація закладу витратила на поліпшення школи.

"Вони за перший місяць заощадили більш як три тисячі гривень на вивозі своїх відходів і компанія, яка вивозить вторинну сировину їм ці кошти компенсувала. І це гарно, бо відходи не попали на сміттєзвалище, школа отримала додаткові вкладення, ну і діти таким чином інтегруються в систему, де основні чинники це зміна екологічної свідомості", – пояснює співорганізатор проекту Сергій Волков.

Згодом до проекту долучиться ще 5 шкіл Оболонського району. Якщо ж проект буде успішним – його поширюватимуть й у інших столичних школах.

Дар'я Цисарук, Олексій Тищенко, "5 канал"

Дивіться також:

Сміттєві пакети, гумові рукавички, обгортки від цукерок: У Києві пройшов показ екоодягу

показ екоодягу в Києві
/
показ екоодягу в Києві
/
показ екоодягу в Києві
/
показ екоодягу в Києві
/
показ екоодягу в Києві
/
показ екоодягу в Києві
/
показ екоодягу в Києві
/
показ екоодягу в Києві
/
показ екоодягу в Києві
/
показ екоодягу в Києві
/
показ екоодягу в Києві
/
показ екоодягу в Києві
/

Попередній матеріал
Чому Ситник не прийшов на засідання комітету ВР – коментарі нардепа та політекспертів
Наступний матеріал
Спілкування Президента України з мешканцями Львова – відео

Кількість учнів, які отруїлися в дніпровській школі, зросла: стан хворих покращується

Можливий витік газу: на Львівщині зі школи евакуювали понад 400 учнів

Мільйонні збитки: чому на Черкащині масово вмирає риба

Страховий скандал у Львові: добровільно-примусові щоденники і "договори, яких нема"

Уже має власних учнів: 7-річний школяр потрапив до Книги рекордів України

Кількість отруєних дітей у Дніпрі знову зросла: в школі оголосили карантин