Школярка з Маріуполя винайшла спосіб утилізації пластику
Школярка з Маріуполя винайшла спосіб утилізації пластику 5 канал

З допомогою природи: школярка з Маріуполя винайшла спосіб утилізації пластику

Уже розроблена перша установка з біологічної утилізації – її можна буде застосовувати в країнах третього світу і в розвинених країнах, з сортуванням і без сортування сміття

16-річна маріупольська школярка виграла "Олімпіаду геніїв". До США з'їхалися понад 1300 юних науковціві з усього світу, але журі оцінили "золотом" саме проект Катерини Малкіної, яка запропонувала екологічний метод утилізації поліетилену за допомогою... личинок жуків. Як це працює – бачила знімальна група "5 каналу".

Школярка з Маріуполя винайшла спосіб утилізації пластику
Школярка з Маріуполя винайшла спосіб утилізації пластику5 канал

Чорнотілки. Сотня таких личинок за день з'їдають один поліетиленовий пакет. Відкриття, що може вирішити питання утилізації пластику, належить маріупольській школярці. Чотири роки тому Катерина Малкіна купила у звичайному зоомагазині десяток личинок чорнотілок – зазвичай їх використовують, як корм для рептилій і павуків.

"Вона каже: "Я їх поклала, на деякий час забула про них, і в результаті, коли згадала, а вони були в поліетиленовому пакеті, вони вже прогризли ці кульки". Там було дуже багато отворів різних", – згадує директор Маріупольського технічного ліцею Аліна Беззапонова.

Дівчина зацікавилася – чи справді личинки перетравлюють пластик? Тож разом із учителем біології взялася за наукове дослідження. Перші результати з'явилися швидко, але на те, щоб їх підтвердити, знадобилося кілька років.

Школярка з Маріуполя винайшла спосіб утилізації пластику
Школярка з Маріуполя винайшла спосіб утилізації пластику5 канал

"Завдяки університету Богомольця ми минулого місяця зробили аналіз їх екскрементів, щоб дізнатися, чи дійсно відбувається переробка. Може, вони просто подрібнюють і він разом з екскрементами виходить. Ні, справді, тільки органічні компоненти", – пояснює вундеркінд.

Зі своїм відкриттям школярка виграла чимало міжнародних конкурсів. Один із найпрестижніших – "Олімпіада геніїв" у США, де конкурентами українки було понад 1300 учнів з усього світу. Звідти Катерина повернулася кілька днів тому. Личинки з собою в Америку не брала. Але й без них школярка змогла довести журі, що її проект вартий уваги – насамперед через користь для суспільства.

Розповідає: "У нас розроблена перша установка з біологічної утилізації... Яку можна буде застосовувати в країнах третього світу, в розвинених країнах, з сортуванням, без сортування сміття. Щоб біологічним способом позбуватися від вторинної сировини".

Школярка з Маріуполя винайшла спосіб утилізації пластику
Школярка з Маріуполя винайшла спосіб утилізації пластику5 канал

Катерина визнає – попереду ще багато наукової роботи. Дівчина вступила до коледжу в Канаді. Після навчання планує повернутися в Україну, щоб продовжити вирішувати глобальні екологічні проблеми.

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, "5 канал"

ФОТО: Як виглядає студентське ноу-хау із Черкас багі-снігопрогортач

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Прес-конференція Уповноваженого ВРУ з прав людини Людмили Денісової в Москві – відео
Наступний матеріал
Денісова висловила припущення, чому їй не дають побачитися з Олегом Сенцовим
Loading...

Зубна щітка з паперу: український еко-стартап визнали одним з кращих у світі

Із респіраторами та в протигазах: у Маріуполі відбувся екомітинг "Хочу дихати"

Точно захистить ваш смартфон: німецький студент розробив вражаючий "розумний чохол"

Побиття прикордонників у Маріуполі: суд виніс вирок одному з обвинувачених

"Чемпіон чемпіонів": українського учня визнали найкращим у світі з ментальної арифметики

Під Маріуполем собака врятував жінку від російського обстрілу