Натовп школярів біля Міжнародного центру культури і мистецтв – лише невеличка частина від загальної кількості учасників конкурсу науково-дослідницьких робіт Малої академії наук. За право назватися найкращими змагалося близько 1200 авторів проектів, із них виокремили близько 40.
Житомирянка Софія Ситнік створила пристрій для проведення спектрального аналізу. Приміром, у промисловості за його допомогою контролюють якість виробленої продукції. Авторка розповідає, що собівартість розробки становить близько 500 гривень, тоді як професійні спектрофотометри коштують майже 30 тисяч.
"Я працювала над цією роботою рік. У минулому році брала участь, була робота, пов'язана з тисками та різними ізопроцесами. Я намагаюся у своїх дослідженнях поєднувати, розробляти мобільні пристрої, щоб можна було користуватися дуже швидко", – каже учасниця Всеукраїнського конкурсу науково-дослідних робіт МАН Софія Ситнік.
Володимир Петрина із Дніпра над своїм проектом працював близько двох років. Це – робот, який здатен класифікувати об'єкти та надавати інформацію про їхнє розміщення. Журі конкурсу відзначило автора другим місцем у секції "комп'ютерні системи, бази даних та системи штучного інтелекту".
Володимир розповідає: на практиці його розробку можна застосувати в різноманітних напрямках.
"Від домашніх помічників, які виконуватимуть певні домашні дії – до охоронців кордонів, які можуть, наприклад, патрулювати певну місцевість, і при розпізнаванні людини подавати певний сигнал на основний сервер", – зазначає медаліст конкурсу.
З усіма авторами спілкується секретар Ради національної безпеки та оборони. Олександр Турчинов розповідає, що вже четвертий рік поспіль приїздить на виставку найкращих проектів від Малої академії наук. Особливо відзначає розробки, які потенційно можна використати для оборони країни.
"Серед цих хлопців і дівчат – наші майбутні генеральні конструктори, майбутні вчені, дослідники. Наша Мала академія наук перетворюється на справжній науковий центр, який активно співпрацює з 60-ма вищими навчальними закладами, з науковими установами Академії наук", – зазначає секретар РНБО.
Яку винагороду отримали переможці конкурсу за свої роботи та чим ще дивували – дізнайтеся в сюжеті:
Петро Троць, Сергій Клименко, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею за темою:
Рішення для тісних офісів: американські компанії зацікавились створеним українцями диво-шоломом