Назар Холодницький на КДКП

Порушив етичні норми: чим закінчився скандал щодо прослуховування Холодницького

Спочатку комісія проводила засідання без преси, однак після обурення і галасу, який зчинили громадські активісти, – двері приміщення, де засідали прокурори, відчинили

Догана за неетичну поведінку – так закінчився скандал із прослуховуванням керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і звинуваченнями на його адресу з боку ГПУ та НАБУ. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів розглянула скаргу Юрія Луценка та Артема Ситника, в якій вони просили звільнити Назара Холодницького за порушення процесуального законодавства і вирішила, що підстав для звільнення немає.

Спочатку комісія проводила засідання без преси. Однак після обурення і галасу, який зчинили громадські активісти, – двері приміщення, де засідали прокурори, відчинили.

Громадські активісти проводжали керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури криками "Ганьба!" до зали засідання кваліфікаційно-дисциплінарної комісії, яка мала вирішити: своєю поведінкою Назар Холодницький заслужив звільнення чи догану?

"Якщо буде догана, це означатиме, що ніякої реформи прокуратури не було", – переконаний голова ГО "Центр протидії корупції" Віталій Шабунін.

Розглянути поведінку керівника САП просила Генеральна прокуратура й Антикорупційне бюро. Комісія вирішила заслухати їхні позиції, а заодно і думку самого Холодницького. За зачиненими дверима і без преси, мотивуючи відсутністю місця в залі.

"Я, як особа щодо, якої подана скарга, наполягаю на відкритому засіданні. Тому зараз оголошена перерва, щоб журналісти зайшли в зал", – виголосив керівник САП Назар Холодницький.

Далі було три години зачитування матеріалів справи. На півсотні сторінок йшлося про прослуховування кабінету керівника САП, яке проводила Генпрокуратура спільно з НАБУ в березні цього року. Про телефонні розмови, записані завдяки стеженню, які й лягли в основу звинувачення Холодницького.

"Це злив інформації фігурантам справи, це підбурення до дачі неправдивих показів", – переконаний директор НАБУ Артем Ситник.

Також керівнику закидають невмотивоване закриття справ проти посадовців і тиск на прокурорів. Останнє звинувачення спростували 33 підлеглих Холодницького, написавши відкритого листа до кваліфікаційної комісії.

Сам Холодницький переконує членів комісії, що єдине, що міг порушити – це етичні норми. Бо в розмовах часто вживав лайку.

"Я розумію, що з приводу етики, можу погодитися, справді, але якщо в тебе 6 відділів і кожен приходить зі своїми проблемами о 10-й вечора, під час позаробочого часу, але ти на роботі сидиш. Справді, виникають емоції, і слова вживалися нелітературні. Я перед кожним вибачився", – запевнив Холодницький.

Доповідач комісії у справі вирішує: за результатами перевірки звільнити Холодницького з посади не можна. І пропонує оголосити догану. Позивачі висловилися проти.

"Вважаю, що ухвалення такого рішення як догана – це фактично посил усім прокурорам не тільки антикорупційної прокуратури: роби, що хочеш – у найгіршому випадку буде догана", – переконаний Ситник.

Вислухавши сторони, під час таємного голосування комісія вирішує притягнути Холодницького до дисциплінарної відповідальності та накласти на нього дисциплінарне стягнення у вигляді догани.

Тепер Назар Холодницький може повернутися до свого кабінету і своїх обов'язків, від яких тимчасово відсторонився від початку скандалу.

Ірина Герасимова, Олексій Іванченков, Ігор Костюк, "5 канал"

Попередній матеріал
Десятки домогосподарств, на яких списується газ, в реальності взагалі не існують – Кушнірук
Наступний матеріал
У Чернівцях достроково припинили повноваження міського голови Каспрука

ГПУ та НАБУ проти Холодницького: засідання прокурорів – відео

На Запоріжжі чиновника зловили на хабарі у $2 тисячі

У Київській області призначили нового прокурора

У ГПУ назвали несподівану версію вбивства Павла Шеремета

Слідчий експеримент на алеї Героїв Небесної Сотні проведуть без екс-беркутівців

Луценко наказав відкрити провадження через заворушення під САП