Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Тривожний дзвіночок для фракції: чому відбувся перший демарш "слуг народу" в Раді

Читайте по-русски
Нові депутати починають дивитися навколо себе, і у відповідь на це – посилюється партійна диктатура, пояснює Тізенгаузен

Чим довше нові депутати від "Слуги народу" сидять у Верховній Раді – тим більш незалежними вони стають від власної фракції, і тим жорсткіша партійна диктатура буде застосовуватися проти них. Таку думку в ефірі "5 каналу" висловив експерт з управління репутацією Борис Тізенгаузен.

"Учора (19 вересня – ред.) безпрецедентний випадок був у Верховній Раді, коли пан Разумков змушений був зупинити голосування, бачачи, що потрібний законопроект не набирає певної кількості голосів. Депутати від "СН" розділилися всередині фракції і частина з них саботувала голосування. Тому що частина з них розуміють уже, до чого призведе законопроект про, якщо спрощено, прослуховування та обшуку депутатів без санкцій Верховної Ради", – зазначив Тізенгаузен.

Нагадаємо, 19 вересня нардепи відправили на доопрацювання президентський законопроект №1009, який мав скасувати так звані "правки Лозового", а НАБУ і ДБР отримали б право самостійно здійснювати прослуховування.

На його думку, депутати розуміють, що їх "затискають у лещата". І така їхня непокора – це тривожний дзвіночок для фракції, що не треба так швидко "закручувати гайки" своїм же нардепам.

"Коли ти розумієш, що завтра тебе будуть прослуховувати або обшукувати тоді, коли заманеться, у тебе включається механізм самозбереження. У нас же країна така – була б людина, а справа знайдеться", – пояснив експерт хід думок "слуг".

Також він зазначив, що після проваленого голосування відбулося засідання фракції "Слуга народу", де керівництво відчитало їх, як "першокласників".

"Що, якщо вони ще раз так вчинять – будуть якісь наслідки. І тих, хто не голосував, "взяли на олівець". Наскільки я знаю, вони всі взагалі спочатку написали заяви, – у них їх потім зібрали, – що вони складають з себе депутатські повноваження. Це теж запобіжник. Партійна диктатура посилюється – бо депутати починають дивитися навколо себе", – описав Тізенгаузен.

І резюмував: "Ще сам пан Коломойський сказав, що через рік 100 чоловік втече зі "Слуги народу". Чим довше депутати нові сидять у ВР – тим більш незалежними вони стають від власної фракції, і тим жорсткіша партійна диктатура буде застосовуватися".

Дивіться повний запис розмови:

Попередній матеріал
Депутати підтримали законопроєкт щодо перевірки отримувачів пенсій та держвиплат
Наступний матеріал
У Києві п'яна жінка влаштувала ДТП: друге авто відлетіло в магазин квітів – фото, відео
Loading...