Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Депутати підтримали законопроєкт щодо перевірки отримувачів пенсій та держвиплат

Читайте по-русски
Зокрема, йдеться про перевірку достовірності інформації, що надається для отримання громадянином пенсій, допомоги, пільг, субсидій та інших виплат

Верховна Рада підтримала перевірку отримувачів пенсій та державних виплат. Законопроєкт народні обранці ухвалили у першому читанні. "За" – 254 голоси.

Документ передбачає запровадження верифікації та моніторингу виплат, що здійснюються коштом державного та місцевих бюджетів, Фондів загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування.

Зокрема, йдеться про перевірку достовірності інформації, що надається для отримання громадянином пенсій, допомоги, пільг, субсидій та інших виплат. У документі зазначають: людей ніхто не перевірятиме – лише реєстри. Однак не всі народні обранці лояльні до цього законопроєкту.

"Це про справедливість, якщо одна людина має квартири в різних містах України і на кожну з цих квартир отримує субсидію – це несправедливо", – наголосив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.

"Ніхто не збирається перевіряти людей, перевірятимуть реєстри. Якщо хтось помер – то в цьому випадку перевірятимуть злочинця і шахрая, які по 5-10 років отримують соцвиплати з наших публічних коштів", – пояснила депутат від "Слуг народу" Тетяна Третьякова.

"Це законопроєкт тотальної перевірки 12 млн людей нашої країни", – наголосила Наталя Королевська, депутат від "Опозиційної платформи".

"Існують великі підозри, що цей закон буде використаний саме для того, щоб забрати субсидії у мільйонів українських сімей. Подивіться, хто за цим законом прийматиме рішення – місцевий чиновник. От коли лівою рукою боремося з корупцією, а правою її знов узаконюємо. Мені здається, це неправильний шлях", – зауважив представник "Європейської Солідарності" Артур Герасимов.

Як повідомляв 5.UA, проєкт Державного бюджету на наступний рік представила міністр фінансів Оксана Маркарова у Верховній Раді. 

Попередній матеріал
"Допомога Схід": у Маріупольський шпиталь привезли майже 4 тонни медичної допомоги
Наступний матеріал
Тривожний дзвіночок для фракції: чому відбувся перший демарш "слуг народу" в Раді
Loading...

Керівником Фонду держмайна став колишній член наглядової ради Prozorro – результати голосування

Пленарне засідання Верховної Ради: в порядку денному 17 законопроєктів

Зміна закону "Про столицю": які є ризики та переваги – позиція "Голосу" і "Слуги народу"

Чому Кличко звернувся до Ради щодо розпуску Київради VIII скликання – включення

Зміни до "Закону про столицю": чому думки народних депутатів розділилися – включення з Ради

Кличко просить ВР розпустити Київраду – подробиці