Як почалася перша сесія нової Верховної Ради
Як почалася перша сесія нової Верховної Ради 5 канал

Президія, фракції, коаліція: як почалася перша сесія нової Верховної Ради

Читайте по-русски
Хоча уряд склав свої повноваження перед новообраним парламентом, проте міністри виконуватимуть свої обов'язки до формування нового Кабміну

Народні депутати Верховної Ради ІХ скликання зібралися на перше пленарне засідання. Відкрив його найстарший за віком народний обранець – 78-річний Юлій Іоффе, який входить до партії "Опозиційна платформа – За життя".

Після цього народні депутати виконали гімн України та стали до роботи. У сесійній залі зареєструвалися 405 народних обранців. Присутні затвердили склад тимчасової президії, до якої увійшли Дмитро Разумков та Руслан Стефанчук зі "Слуги народу", Михайло Забродський з "Європейської Солідарності", Юлій Іоффе з "ОПЗЖ", Андрій Кожем'якін з "Батьківщини" та Ярослав Железняк з "Голосу".

Після цього уряд склав свої повноваження перед новообраним парламентом. Проте міністри виконуватимуть свої обов'язки до формування нового Кабміну. Народні обранці також зареєстрували п'ять депутатських фракцій – "Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя", "Батьківщина", "Європейська солідарність" та "Голос", а також депутатську групу "За майбутнє".

Пропрезидентська фракція "Слуга народу" отримала право парламентської коаліції, оскільки у її складі більшість нардепів від конституційного складу парламенту. Про це повідомив лідер політсили Дмитро Разумков. Фракція налічує 254 особи. Після цього в парламенті була оголошена технічна перерва.

Дивіться також: Відкриття урочистого засідання Ради IX скликання і складання присяги новообраними депутатами

Попередній матеріал
"ЄС" та "Батьківщина" відкликали своїх депутатів із комітету, який має очолити Шуфрич
Наступний матеріал
День пам'яті захисників України: в Києві вшановують полеглих героїв Іловайська – включення
Loading...