Україна зробить відповідні висновки після отримання офіційних роз'яснень заяв іранського депутата, але в жодному разі не дозволить Ірану уникнути відповідальності за збиття літака МАУ поблизу Тегерана. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі телеканалу "UA:Перший", повідомляє "Укрінформ".
"Ми в жодному разі не дозволимо Ірану уникнути відповідальності за ту трагедію, яка сталася, і будемо працювати з ними, для того, щоб отримати чорні ящики, для того, щоб узгодити параметри юридичної відповідальності за те, що сталося. І в цьому ми будемо діяти не одні, а разом із нашими партнерами, насамперед із Канадою", – сказав Кулеба.
Коментуючи слова іранського депутата, який назвав "правильним" збиття літака МАУ і заявив, що нікого з причетних не затримали, міністр нагадав, що посольство України в Тегерані направило ноту для з'ясування офіційної позиції Ірану.
"Тому що, як і в нашій країні, депутати можуть говорити що завгодно заради підняття свого рейтингу всередині країни – спиратися на факти, маніпулювати фактами, вони на те й політики, щоб робити це. Ми маємо спиратися на офіційну інформацію. Тому коли ми отримаємо офіційну інформацію від Ірану, ми будемо робити відповідні висновки", – зазначив глава зовнішньополітичного відомства.
Як повідомлялося, іранський депутат, член комісії з питань законодавства та юстиції парламенту Ірану Хассан Норузі назвав "правильним" збиття літака МАУ і заявив, що нікого з причетних не затримали.
Міністерство закордонних справ України висловило глибоке занепокоєння заявами представника парламенту Ісламської Республіки Іран, тому Посольство України в Тегерані невідкладно направило до Міністерства закордонних справ Ірану ноту з вимогою надати відповідні роз'яснення.
Нагадаємо, 11 березня стало відомо, що Іран погоджується направити до України чорні скриньки зі збитого біля Тегерана Boeing. До цього Іран довго відмовлявся передавати пошкоджені самописці іншим країнам, а розшифрувати сам не мав можливості.
Лайнер Міжнародних авіаліній України, який летів із Тегерана до Києва, збили 8 січня за кілька хвилин після злету. На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі загинули. Відповідальність за трагедію узяли на себе військові Корпусу вартових ісламської революції. Визнали, що збили пасажирський лайнер помилково.