Лариса Цокол
Лариса Цокол Українська правда

ВРП звільнила суддю, яка відмовилася арештувати Саакашвілі

  Читайте по-русски
  У грудні 2017 року Цокол не підтримала клопотання прокуратури про домашній арешт для Саакашвілі

  На засіданні Вищої ради правосуддя 11 червня 2019 року прийнято рішення про звільнення суддів. Про це повідомляє прес-службу ВРП.

  "Вища рада правосуддя вирішила звільнити Цокол Ларису Іванівну з посади судді Печерського районного суду міста Києва у відставку", – зазначили у відомстві.

  Як зазначено на сайті ВРП, Ларису Цокол було звільнено за власним бажанням.

  Довідково. У грудні 2017 року Цокол не підтримала клопотання прокуратури про домашній арешт для Саакашвілі. Крім того, вона пов'язана з рішеннями у справах Корбана та "діамантового прокурора" Корнійця, а саме – відпускала їх з-під варти. З жовтня 2018 року Цокол було відсторонено від справ – через відкриту проти неї дисциплінарну справу. 

  Як повідомляв 5.UA, 28 травня 2019 року глава держави Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство. Саакашвілі подякував українському президенту за такий крок. Він заявив, що повертається до Києва і таки повернувся. Пізніше експрезидент Грузії уточнив, що в нього немає ніяких політичних амбіцій в Україні.

  Нагадаємо, Саакашвілі позбавили громадянства України у 2017 році. Згідно з офіційною версією, він порушив закон України при оформленні українського громадянства, вказавши в заяві недостовірну інформацію. Саакашвілі намагався отримати статус біженця або особи, яка потребує додаткового захисту, через Державну міграційну службу, проте йому було відмовлено в проханні. Він програв усі апеляції на рішення ДМС. 12 лютого 2018 року Міхеіла Саакашвілі затримали співробітники Держприкордонслужби в ресторані "Сулугуні", розташованому в Музейному провулку в Києві. Через кілька годин його видворили з України в Польщу. Після цього він переїхав у Нідерланди до сім'ї (його дружина є громадянкою цієї країни).

  Попередній матеріал
  Серіал "Чорнобиль" від HBO хочуть продовжити – вже є ідеї для шостої серії
  Наступний матеріал
  Присвоєння звання лейтенанта в.о. голови СБУ Баканову не вплине на його доходи та кар'єрне зростання – Мендель
  Loading...

  Саакашвілі оголосив, що йде на вибори – сам

  Саакашвілі відмовив Кличку очолити УДАР

  Суперечить здоровому глузду і підставляє під удар однопартійців – експерт проаналізував заклик Кличка до Саакашвілі

  УДАР іде на вибори: Кличко запропонував Саакашвілі очолити партію

  Не в Україну єдину: Саакашвілі заявив про намір повернутися до Грузії

  Зеркаль прокоментувала повернення Саакашвілі в Україну