Марина і Петро Порошенки
Марина і Петро Порошенки 5 канал

Суд залишив клопотання прокурора щодо справи проти Порошенка без розгляду – подробиці

Читайте по-русски
Під час засідання прокурор оголосив, що ДБР завершило досудове слідство, тому обрання запобіжного заходу неможливе

Суддя Печерського райсуду Києва Сергій Вовк 8 липня знову не зміг обрати запобіжний захід п'ятому президентові, лідеру "Європейської солідарності" Петру Порошенку. Він залишив без розгляду клопотання про запобіжний захід. На Порошенка не поклали жодних обмежень.

Прокуратура спочатку просила особисте зобов'язання із вимогою здати закордонний паспорт, прибувати на вимогу слідства, судді та прокурорів, а також повідомляти про зміну місця проживання.

Однак під час засідання прокурор оголосив, що Державне бюро розслідувань заявило про завершення досудового слідства у справі щодо призначення Сергія Семочко заступником голови Служби зовнішньої розвідки, тому обрання запобіжного заходу неможливо.

"Ваша честь, я просив би повернути подання про запобіжний захід стороні звинувачення. Причиною буде не їх подання про відкликання запобіжного заходу, а те, що вони не надали жодних доказів для обрання запобіжних заходів", – заявив Порошенко.

На засіданні заслуховували свідків – людей, які перебували поруч із Порошенком під час вручення йому підозри.

Сторона захисту наполягала на тому, що суддя має відмовитися від обрання запобіжного заходу. Порошенко наголосив, що законно йому підозру не вручили, тому обрання запобіжного заходу є злочином.

"Усі рішення щодо народного депутата за законом мають оголошуватися тільки в присутності народного депутата. Два рішення Печерського райсуду були ухвалені без мене. Це є політичний тиск", – заявив він.

Прокуратура перед першим засіданням подавала клопотання про запобіжний захід у вигляді арешту, згодом змінивши на особисте зобов'язання.

Нагадаємо, сьогодні Порошенко заявив, що вночі суд розтягнув справу проти нього ще на три місяці. Засідання, про яке говорить Порошенко, розпочалося 7 липня після 18:00. Про продовження термінів клопотала прокуратура

Адвокати Петра Порошенка заявили, що зараз це питання розглядатися не може, оскільки цього ж дня о 16:45 Апеляційний суд розгляне їхнє прохання про передачу справи від Печерського суду до Шевченківського.

Також адвокати Порошенка заявили клопотання, щоб витребувати оригінали матеріалів справи щодо Семочка з Печерського суду. Прокурор не заперечував, утім зазначив, що у цьому витребуванні сенсу не бачить. Феміда в цьому клопотанні відмовила.

Дивіться також: Хто такий Сергій Семочко і що саме інкримінують Петру Порошенку.

Слідство вважає, що п'ятий президент порушив процедуру під час призначення Сергія Семочка на посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки. Спочатку прокуратура просила арешт, але на засіданні 18 червня представники обвинувачення заявили, що достатньо буде особистих зобов'язань. Зокрема, щоби Петро Порошенко здав свої паспорти для виїзду за кордон. 

Захист Порошенка і він сам наполягають, що указ про призначення Семочка був підписаний у рамках повноважень президента і не був визнаний Конституційним Судом як неконституційний.

Попередній матеріал
Судилище над Порошенком: прокуратура не наполягає на жодному запобіжному заході (доповнено)
Наступний матеріал
Порошенко заявив про виявлену фальсифікацію справи проти нього і назвав причетних
Loading...

"Сторона обвинувачення тисне на свідка"– заява Порошенка в залі суду

Уночі Печерський суд вирішив розтягнути справу ще на три місяці – Порошенко

Судилище над Петром Порошенком: обрання запобіжного заходу – трансляція

У судовому засіданні щодо справи Порошенка оголосили перерву на тиждень

"Вони водять усю країну за ніс": виступ Петра Порошенка в залі суду – відео

Печерське судилище обирає запобіжний захід Порошенку – відео