Петро Порошенко
Петро Порошенко 5 канал

Порошенко заявив про виявлену фальсифікацію справи проти нього і назвав причетних

Читайте по-русски
Наразі суд оголосив перерву для того, щоб продовжити збір доказів із цього приводу, пояснив п'ятий президент

Матеріали кримінальних проваджень сфальсифіковані, і це робиться за вказівкою Офісу президента та генерального прокурора. Про це заявив під час судового засідання у Печерському суді п'ятий президент, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко.

"Сьогодні в цьому судовому засіданні встановлені факти фальсифікації кримінальної справи з боку Офісу генерального прокурора. Тому надзвичайно важливо – зараз суд оголосив перерву для того, щоб продовжити збір доказів із цього приводу", – повідомив Порошенко.

Він також повідомив, що керівник слідчої групи ДБР Олег Корецький, який очолював розслідування проти п'ятого президента, сьогодні повідомив про відсутність складу злочину і про те, що на нього здійснювався тиск із метою продовжити політичні переслідування проти Порошенка. Саме тому адвокати Порошенка вимагають викликати Корецького в судове засідання у якості свідка і засвідчити факти політичного переслідування проти п'ятого президента.

"Сьогодні вранці керівник слідчої групи, який весь рік проводив на чолі цієї групи розслідування 20 з лишнім справ, прийняв декілька процесуальних рішень. Рішення перше – закриття деяких справ як "трешу", – повідомив Порошенко.

"Цей керівник слідчої групи заявив про тиск на нього з боку фактичного керівника ДБР пана Бабікова у справі Порошенка. І хто на нього може тиснути? Ми твердо переконані, що цей тиск може здійснюватися за вказівкою з Офісу президента України Зеленського, з Офісу генерального прокурора і особисто генерального прокурора", – переконаний Петро Порошенко.

"Ми будемо вимагати негайного створення тимчасової слідчої комісії і притягнення злочинців до відповідальності. Ми точно їм цього не спустимо", – застеріг п'ятий президент.

"Це – боротьба не за Порошенка, це наша боротьба за Україну. Це наша боротьба за демократію, за верховенство права, за рух в Європу. І це наша боротьба за те, щоб не дати цим злочинцям перетворити державу в Російську Федерацію, приєднати Україну до Росії, здійснити мрію "п'ятої колони", яка зараз прорвалася до влади", – наголосив Петро Порошенко.

Нагадаємо, сьогодні Порошенко заявив, що вночі суд розтягнув справу проти нього ще на три місяці. Засідання, про яке говорить Порошенко, розпочалося 7 липня після 18:00. Про продовження термінів клопотала прокуратура

Адвокати Петра Порошенка заявили, що зараз це питання розглядатися не може, оскільки цього ж дня о 16:45 Апеляційний суд розгляне їхнє прохання про передачу справи від Печерського суду до Шевченківського.

Також адвокати Порошенка заявили клопотання, щоб витребувати оригінали матеріалів справи щодо Семочка з Печерського суду. Прокурор не заперечував, утім зазначив, що у цьому витребуванні сенсу не бачить. Феміда в цьому клопотанні відмовила.

Дивіться також: Хто такий Сергій Семочко і що саме інкримінують Петру Порошенку.

Слідство вважає, що п'ятий президент порушив процедуру під час призначення Сергія Семочка на посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки. Спочатку прокуратура просила арешт, але на засіданні 18 червня представники обвинувачення заявили, що достатньо буде особистих зобов'язань. Зокрема, щоби Петро Порошенко здав свої паспорти для виїзду за кордон. 

Захист Порошенка і він сам наполягають, що указ про призначення Семочка був підписаний у рамках повноважень президента і не був визнаний Конституційним Судом як неконституційний.

Попередній матеріал
Суд залишив клопотання прокурора щодо справи проти Порошенка без розгляду – подробиці
Наступний матеріал
У мережі опублікували відео з наслідками пожеж на Луганщині
Loading...

Судилище над Порошенком: прокуратура не наполягає на жодному запобіжному заході (доповнено)

"Харківські" на чолі з Венедіктовою тиснули на слідчих у справах Порошенка – слідчий ДБР Корецький

"Сторона обвинувачення тисне на свідка"– заява Порошенка в залі суду

"Ми – громадяни, а не "население": 10 тисяч людей вийшли до Печерського суду, виступаючи проти політичних репресій

Уночі Печерський суд вирішив розтягнути справу ще на три місяці – Порошенко

Судилище над Петром Порошенком: обрання запобіжного заходу – трансляція