rbc.ua

Суд визнав незаконними дії НАБУ щодо Розенблата у "бурштиновій справі"

Судді постановили, що прослуховування нардепа "призвело до протиправного втручання в особисте і сімейне життя Розенблата"

Окружний адміністративний суд Києва визнав процесуальні дії НАБУ та ГПУ щодо народного депутата Борислава Розенблата незаконними. Йдеться про оперативно-розшукові заходи в рамках так званої бурштинової справи. Про результати розгляду позову депутата до цих відомств інформує прес-служба окружного адмінсуду.

"20-го вересня 2018 року Окружний адміністративний суд міста Києва завершив розгляд справи за позовом Борислава Розенблата до Національного антикорупційного бюро України та Генеральної прокуратури України про визнання протиправними дій відповідачів щодо здійснення оперативно-розшукових заходів, що порушують гарантії депутатської недоторканності позивача", – мовиться у повідомленні.

Відповідно до опублікованого висновку, суд встановив, що НАБУ "безпідставно вчиняло дії" щодо кримінального переслідування нардепа "поза межами відповідного кримінального провадження та без дотримання законодавчих вимог". Мається на увазі, що бюро не отримало згоду Верховної Ради притягувати Розенблата до кримінальної відповідальності.

"Суд задовольнив позов Борислава Розенблата, визнавши протиправними дії відповідачів та зобов’язавши їх дотримуватися вимог чинного законодавства, щодо дотримання гарантій депутатської недоторканості під час відповідного кримінального провадження", – зазначено у повідомленні.

Розгляд справи тривав майже рік. У суді додали, що надані та досліджені судом докази містять інформацію, яка охороняється законом "про держтаємницю", що "не дозволяє суду публікувати мотивувальну частину судового рішення".

Водночас сам Розенблат оприлюднив у своєму Facebook вступну та резолютивну частини.

Як повідомляв 5.UA, 21 червня чільник ГПУ вніс до ВР подання на нардепів Євгена Дейдея, Олеся Довгого, Андрія Лозового, Борислава Розенблата та Максима Полякова. А вже 7 липня Комітет ВР визнав законними три подання щодо нардепа Розенблата – про притягнення до кримінальної відповідальності, дозвіл на затримання та арешт народного обранця. Розенблат і Поляков фігурують у так званій бурштиновій справі щодо лобіювання законодавчих змін на користь однієї з компаній у сфері видобутку бурштину.

ФОТО: На Житомирщині зі зброєю, наркотиками й бурштином "погорів" кримінальний авторитет

поліція затримала кримінального авторитета 'Зуріка'
/
поліція затримала кримінального авторитета 'Зуріка'
/
поліція затримала кримінального авторитета 'Зуріка'
/
поліція затримала кримінального авторитета 'Зуріка'
/
/
поліція затримала кримінального авторитета 'Зуріка'
/

Попередній матеріал
Убивство "Сармата": є нові підозрювані
Наступний матеріал
Комісар ЄС з питань правосуддя звернулася до РФ із закликом негайно звільнити Сенцова

Луценко прокоментував "справу проти Ситника": чи існує таке провадження

Антикорупціонерські війни: подробиці чергової міжусобиці НАБУ та САП

Суд наклав арешт на частину майна Омеляна

Антикорупційні полювання: чому над Омеляном нависла загроза 10-річного ув'язнення

Суд обрав запобіжний захід міністру інфраструктури Володимиру Омеляну

Судове засідання з обрання запобіжного заходу Володимиру Омеляну – завершено