Павло Гриб
Павло Гриб Ігор Гриб / Facebook

Справа викраденого ФСБ Павла Гриба: Омбудсмен РФ Москалькова не відповіла на п’ять листів

Російський омбудсмен Москалькова не відповіла на п’ять листів щодо заґратованого в РФ українця Гриба

Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний день" розповіла уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.

Лутковська так прокоментувала ситуацію із затриманням Павла Гриба й утриманням його в Росії: "Це та больова точка, про яку варто було б поговорити, тому що тут я не отримала відповіді на п'ять листів, які були адресовані омбудсмену РФ. При цьому мова йшла не про суть обвинувачення, а про інше... про стан здоров'я, про ліки, які необхідні, про умови, в яких знаходиться людина, і про можливість допуску родичів, зустріч із родичами, із лікарями. На жаль, жодної інформації офіційної я досі не маю. Я маю тільки інформацію від батька, якого вчора, якщо я не помиляюся, не допустили на побачення із Павлом і це, відповідно, викликає певне здивування, тому що не можливо навіть уявити ситуацію, коли у нас на підконтрольній Україні території не допустили родичів, окрім чітко визначених законом випадків, коли, наприклад, родич є свідком у кримінальній справі, але в даному випадку батько не є свідком і він вільно приїхав на територію РФ".

При цьому Лутковська зауважила, що вона не має права сумніватися у відстороненості від політики російського омбудсмена, тому що Тетяна Москалькова, як і Лутковська має статус "A" згідно з оцінками експертів ООН. "Це означає, що і процедура призначення, і законодавство, яке регулює неупередженість омбудсмена, відповідає принципам ООН і проголошеним паризьким принципам. Інше питання – швидкість і ефективність реагування... Дуже розраховую на колегіальні стосунки і певну етику поведінки між двома омбудсменами".

Про що ще говорила український омбудсмен, дивіться у відео:

Нагадаємо, у СІЗО Краснодара 19-річного українця росіяни утримують за звинувачення у тероризмі – 24 серпня він вирушив до білоруського Гомеля на зустріч із дівчиною, з якою познайомився у соцмережі. Втім, це виявилася спецоперація російської ФСБ – українця викрали й вивезли до Росії.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Військова техніка РФ прибуває до Білорусі - фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Львові через смерть немовляти до ув'язнення засудили відомого акушера-гінеколога
Наступний матеріал
Рейд у нічному клубі Києва: Офіс Омбудсмена перевіряє, наскільки коректними були дії правоохоронців
Loading...

Павлу Грибу стає гірше від препаратів російських лікарів – МЗСУ

Лутковська про публічну розповідь кримського татарина щодо катувань у Криму: "Україні треба використати цей шанс"

Хакери з РФ намагались зламати скриньки українських топ-політиків – ЗМІ

Колосальні збитки: "Газпром" уперше за 19 років "пішов у мінус"

"Найпотужніша резолюція" щодо Криму: Єльченко назвав нові вимоги до РФ

Україна ввела додатковий контроль на кордоні з Росією: які будуть зміни