crimea.comments.ua

Лутковська про публічну розповідь кримського татарина щодо катувань у Криму: "Україні треба використати цей шанс"

Лутковська сказала, що Україна може використати публічні свідчення для своїх інтересів в міжнародному суді

13 вересня 2017 року в окупованому Криму російські силовики провели обшук у кримського мусульманина Рената Параламова. Параламова забрали із собою російські силовики та повезли, імовірно, в управління ФСБ Росії по Криму в Сімферополі. Згодом Параламова відпустили. А вже 14 вересня сам Параламов повідомив про побиття і катування струмом з боку російських силовиків. Сьогодні, 2 листопада, в ефірі "5 каналу" Рінат Параламов – кримський активіст – зі сльозами на очах розповідав, який жах впродовж доби йому довелося пережити, це при тому, що чоловік – батько чотирьох дітей.

Наразі відомо, що це фактично перший прецедент, коли людина публічно говорить про такі речі і хоче захисту від української держави та від міжнародного суду. Що розповів постраждалий кримський активіст Рінат Параламов, його адвокат Едем Семедляєв та голова ГО "Правозахисний рух Криму" Енвер Кадиров, дивіться у відео:

А сьогодні пізніше цю ситуацію в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний день" коментувала уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.

На запитання ведучої, чи може це бути прецедентом, щоб кримські татари, які терплять знущання і бояться про це говорити на півострові, підуть слідом за ним і підуть добиватися справедливості і розповідати про ці жахи, Лутковська сказала: "Я дуже розраховую на те, що ми зможемо допомогти. Я дуже розраховую на те, що свідчення пана Параламова дійсно ляжуть в основу того позову, який розглядається в міжнародному суді ООН в частині позову України проти Російської Федерації в частині якраз дискримінації. Тому що такі жахи відбуваються по відношенню до однієї національної групи. І це група кримських татар".

Лутковська додала: "Просто інше питання, наскільки не будуть боятися решта – величезне питання. Питання, тому що, на жаль, ми знаємо про факти, коли деяких людей знаходили мертвими із слідами катувань і не було проведено ефективного розслідування щодо того, хто винен в смерті цієї людини. Пану Параламову просто дуже пощастило – він живий. Він переніс жахливі речі і принаймні може приїхати і про це розповісти. І зараз думаю, що державі треба використати цей шанс: отримати всю необхідну інформацію, намагатися пошвидше надати йому захист в частині того, щоб, можливо, при його бажанні і дітей забрати і тримати їх тут для того, щоб вони мали можливість тут спокійно жити і розвиватися в більш захищеному середовищі, ніж сьогодні на території кримського півострова. І крім того, я дуже сподіваюся, що держава використає це для своїх інтересів в міжнародному суді".  

Що ще розповіла Валерія Лутковська, дивіться у відео:

Дивіться також фотогалерею за темою:

У Санкт-Петербурзі відбулась акція "Крим - це Україна!" – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Два пазли однієї картини": У МІП назвали запоруку повернення окупованих українських земель
Наступний матеріал
Самотужки та з Червоним Хрестом: як відбудовують прифронтове Бердянське
Loading...

Ханський палац в Бахчисараї передали у "власність республіки"

"Найпотужніша резолюція" щодо Криму: Єльченко назвав нові вимоги до РФ

Окупанти повністю заблокували рух через адмінмежу з Кримом

"Завозять з Донбасу та РФ": як Кремль витісняє корінне населення Криму

Клімкін представив "найпотужніший документ" щодо Криму: що передбачає резолюція

Російські окупанти знищують Бахчисарайський ханський палац