Бердянське

Самотужки та з Червоним Хрестом: як відбудовують прифронтове Бердянське

Від Бердянського до лінії фронту близько п'яти кілометрів. Бойові дії пошкодили щонайменше 30 будинків

Після двох років постійних обстрілів село Бердянське почало відбудову. Але на те, щоб відновити все пошкоджене бойовими діями, у місцевої влади бракує грошей. Тож до розв'язання проблеми долучився Міжнародний комітет Червоного Хреста. Як відновлюється село – бачила Анастасія Старостенко.

"Ми лежали з чоловіком на підлозі і накривалися матрацами. Я вам чесно скажу, я не думала, що ми виживемо", – через інвалідність Нінель Скиба навіть не могла ховатися від обстрілів. Її чоловік від постійного стресу помер від інфаркту. Будинок родини накривало вогнем чотири рази.

Уламки пошматували стіни й дах і у будинку Разумових. На обійстя впали майже два десятки снарядів. Пошкоджену ще влітку 2015 року оселю, як змогли, підлатали самостійно. "У нас одна сільрада була на Широкино і Бердянське. І все – більше нікого, нічого. Ми належимо до Волновахи. У Волноваху звернулися, вони сказали, що допомогти нічим не можуть. І все, самі відновлювали, що могли, щоб повернутися додому. Жили у мами поки", – розповідає Людмила Разумова.

Від Бердянського до лінії фронту близько п'яти кілометрів. Бойові дії пошкодили щонайменше 30 будинків. Більшість мешканців впоралися з ремонтом самостійно. Два будинки довелося буквально відбудувати заново. На допомогу прийшов Червоний Хрест – на проект виділили майже 1,5 млн грн. Завершити будівництво планують до Нового року.

Мешканці Бердянського отримують від Червоного Хреста щомісячну фінансову допомогу. Кажуть – без цих виплат було би сутужно, адже більшість мешканців курортного села до війни працювали на базах відпочинку і рибалили. Тепер це неможливо через заміноване узбережжя. Про це повідомляють спеціальні таблички. Загалом Червоний Хрест цьогоріч планує виділити на гуманітарні проекти на Донбасі більше $60 млн.

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, "5 канал"

Попередній матеріал
Лутковська про публічну розповідь кримського татарина щодо катувань у Криму: "Україні треба використати цей шанс"
Наступний матеріал
У Львові через смерть немовляти до ув'язнення засудили відомого акушера-гінеколога

На Приморському напрямку активізувалися ворожі диверсанти й снайпери: бойові історії армійців

Терористи дві години накривали Широкине зі 122-мм артилерії – штаб

"Хочуть нас психологічно зацькувати": що розповідають про ворога захисники Трьохізбенки

Репортаж з Водяного: знімальна група стала свідками провокації терористів

Репортаж з фронту: як ворожі снайпери ведуть полювання на захисників Пісків

Терористи обстріляли власні позиції поблизу Пісків – армійці ЗСУ