Офіс Генпрокурора
Офіс Генпрокурора 5 канал

Справа "вагнергейту": активісти вимагають від Офісу генпрокурора відкрити провадження щодо слідчого ДБР – включення

Читайте по-русски
До Офісу Генпрокурора активісти принесли ухвалу Печерського райсуду

Справа "вагнергейту". Активісти понесли в Офіс генпрокурора ухвалу Печерського райсуду Києва. Цей документ зобов’язує генпрокурора відкрити провадження щодо слідчого ДБР, який відмовився розслідувати ймовірну держзраду топчиновників щодо зриву спецоперації із затримання "вагнерівців". Біля будівлі Офісу перебуває і кореспондентка "5 каналу"Аліна Бурцева. 

Клопотання з вимогою відкрити кримінальне провадження через рішення Печерського райсуду таки зареєстрували в Офісі генпрокурора. Тепер упродовж 24 годин мають відкрити кримінальне провадження проти ДБР. 

Своє рішення Печерський райсуд виніс ще 16 вересня. До цього в Офіс генпрокурора подавали заяву, де вказували на те, що ДБР ігнорує ухвалу Шевченківського райсуду, яка зобов'язувала відкрити кримінальне провадження за фактом ймовірної держзради, а саме можливого зриву спецоперації щодо "вагнерівців". Проте в Офісі генпрокурора на заяву не реагували. 

"Бачимо кругову поруку інституцій, які мали б боронити верховенство права. Вони вже стали на шлях скоєння злочину", – заявив екснардеп, ветеран російсько-української війни Андрій Тетерук.

Нагадаємо, від початку скандалу в Офісі президента неодноразово заперечували саме існування операції із захоплення "вагнерівців". Опозиція вимагала створити ТСК для розслідування зриву спецоперації з вересня 2020 року. 19 травня "слуги народу" в парламенті провалили постанову про створення ТСК для розслідування зриву спецоперації із затримання "вагнерівців", яку підтримувала опозиція на чолі з "Європейською Солідарністю".

Але утворили іншу ТСК – "З розслідування можливих протиправних дій представників державної влади та інших осіб, які сприяли порушенню державного суверенітету та територіальної цілісності і несли загрозу національним інтересам та безпеці України". Головою комісії призначили "слугу народу" Мар'яну Безуглу, заступником – депутата ОПЗЖ Нестора Шуфрича.

Попередній матеріал
Через брак вуглекислого газу: Велика Британія може опинитися на межі продовольчої кризи
Наступний матеріал
Президент Зеленський ставить обстріляну автівку свого партнера вище, ніж загибелі українських військових – Гай
Loading...

"Свої-чужі" олігархи, "вагнер-шоу" в ТСК, Кличко, Разумков, хто наступний – Погребиський у ток-шоу "Дійові особи"

Безугла, оголосивши прізвища свідків, поставила їх під загрозу – Лапін про справу "вагнерівців"

Генералу Бурбі і всім розвідникам, які давали свідчення у справі "вагнерівців", загрожує небезпека – нардеп Костенко

Для чого Разумкова записали до "ворогів народу", ТСК чи фестиваль брехні й абсурду – "Час Ч"

"Ви відмиваєте тут зрадників Банкової": Геращенко закликала створити ТСК щодо "вагнерівців", куди увійде опозиція

"ТСК створена не для того, щоб пролити світло на ситуацію, а щоб внести плутанину" – політолог про справу "вагнерівців"