Тарас Загородній
Тарас Загородній 5 канал

ПсевдоТСК раптово зупинила засідання під час виступу Бурби: політичний експерт пояснив, що налякало "слуг"

Читайте по-русски
За словами експерта, було порушення канонів, тому на пояснення можна викликати і президента

Політичний експерт Тарас Загородній розповів, що засідання псевдоТСК щодо "вагнеревців" раптово зупини під час заслуховування свідчення екскерівника головного управління розвідки Міноборони Василя Бурби, тому що він міг назвати всіх, хто був присутнім на нараді в Зеленського. Про це він заявив у ток-шоу "Дійові особи" на "5 каналі".

"Головне завдання не розслідувати. Головне – заплутати, замилити і так далі. Тому, пані Мар’яна (голова псевдоТСК що "вагнерівців" Мар'яна Безугла, – ред.) намагається це все робити, оскільки кваліфікації не вистачає, тому переривається. Головне, чому перервалося засідання. Головне, що може сказати Бурба, зрозуміло, що всіх таємниць не може розкрити. Він може сказати, хто був присутній на нараді. Оце тут головне, чому перелякалася Мар’яна. Це означає, що якщо є перелік осіб, присутніх на нараді, всіх можна викликати, і навіть президента. Президент у нас юридично недоторканний – не можна порушити кримінальну справу і так далі, але можна викликати на пояснення, і це, звичайно, опозиція вимагатиме. Це дуже перелякало їх усіх. Тайфун уже не зупиниш", – зазначив він.

За словами політичного експерта, Василь Бурба готовий був назвати присутніх.

"А питання в тому, хто там був присутній, хто не мав доступу до державної таємниці. Це порушення всіх канонів. Взагалі, якщо така нарада повинна була бути, там повинно було бути один на один – президент і доповідь. Але це рішення було конкретно Зеленського, щоб було таке розширене засідання і всіх можна викликати: і Єрмака, і Демченка, і президента можна викликати", – наголосив Загородній.

Дивіться повну версію програми

Нагадаємо, від початку скандалу в Офісі президента неодноразово заперечували саме існування операції із захоплення "вагнерівців". Хоча пізніше президент Володимир Зеленський заявив, що це він передав Лукашенку інформацію щодо найманців

Крім того, інформацію про підготовку спецоперації щодо затримання "вагнерівців" підтвердили і в США. Про це повідомило видання CNN із посиланням на заяви трьох експосадовців української військової розвідки.

Опозиція вимагала створити ТСК для розслідування зриву спецоперації з вересня 2020 року. 19 травня "слуги народу" в парламенті провалили постанову про створення ТСК для розслідування зриву спецоперації із затримання "вагнерівців", яку підтримувала опозиція на чолі з "Європейською Солідарністю".

Але утворили іншу ТСК – "З розслідування можливих протиправних дій представників державної влади та інших осіб, які сприяли порушенню державного суверенітету та територіальної цілісності і несли загрозу національним інтересам та безпеці України". Головою комісії призначили "слугу народу" Мар'яну Безуглу, заступником – депутата ОПЗЖ Нестора Шуфрича.

Але і з її роботою виникають проблеми, наприклад, у вересні "слуги народу" та ОПЗЖ не змогли зібратися на засідання "ТСК" – не вистачило кворуму, аби заслухати представників та експрацівників Офісу генпрокурора, Міноборони та СБУ щодо зриву спецоперації.

Попередній матеріал
Гроші за сміття – як у Черкасах мешканці ОСББ заробляють на сортуванні відходів
Наступний матеріал
Закриття шкіл – як вчителі та батьки учнів ставляться до повернення на дистанційне навчання
Loading...

"Свої-чужі" олігархи, "вагнер-шоу" в ТСК, Кличко, Разумков, хто наступний – Погребиський у ток-шоу "Дійові особи"

Для чого Разумкова записали до "ворогів народу", ТСК чи фестиваль брехні й абсурду – "Час Ч"

"ТСК створена не для того, щоб пролити світло на ситуацію, а щоб внести плутанину" – політолог про справу "вагнерівців"

"Епічна втеча "слуг" від головного свідка – Василя Бурби" – нардеп "Голосу" прокоментував засідання псевдоТСК у справі "вагнерівців"

ПсевдоТСК щодо "вагнерівців": "слуга" Безугла відмовилася пояснювати, чому перервали допит Бурби

"Слуги народу" зірвали засідання ТСК щодо "вагнергейту" і не дали виступити свідку генералу Бурбі – Бутусов