Надія Савченко
Надія Савченко 5 канал

Справа Савченко і Рубана: суд 4 місяці не може провести навіть підготовче засідання

Читайте по-русски
Сьогодні на засідання не прийшов жоден із захисників

Вкотре перенесли судове засідання у резонансній справі Надії Савченко та Володимира Рубана. Сьогодні мали розглянути клопотання прокурорів про поновлення запобіжного заходу. Подробиці – від кореспондентки "5 каналу" Євгенії Китаївої.

Підготовче засідання у Броварському міському суді не може відбутися вже чотири місяці. Причини перенесення слухань різні – не з'являлись адвокати обвинувачуваних, хворіли судді, Надія Савченко балотувалася в нардепи і не могла відвідувати засідання.

Сьогодні ж на засідання не прийшов жоден із захисників. Прокурори висловилися проти перенесення засідання і запропонували надати Савченко та Рубану державних безоплатних захисників. Утім, колегія суддів, порадившись на місці, відхилила пропозицію прокурорів і перенесла судове засідання на 23 жовтня.

Як пояснюють у суді, засідання відбуваються один раз на місяць або й рідше – через завантаженість суддів. Прокурори ж переконані у затягуванні розгляду справи.

"Я знала, що всі захисники, які мене попередили, – не можуть з'явитися. Я розуміла, що, в принципі, з мого боку розгляд питання не може бути. Я не знала, чи будуть захисники Володимира Рубана, але їх також не було, тому й перенесли судове засідання", – прокоментувала обвинувачена Надія Савченко.

"Позиція суду для нас є незрозумілою, чому вони не призначають безоплатних захисників і не хочуть розглядати дане клопотання. Також незрозуміла позиція сторони захисту, які не з'являються постійно, затягують процес. І ми вже з квітня-місяця в цьому суді не можемо розпочати навіть підготовче засідання", – зауважив прокурор Олександр Банник.

Нагадаємо, екскерівника організації "Офіцерський корпус" і нардепа Надію Савченко підозрюють у підготовці терористичного акту, плануванні перевороту, захоплення влади та в незаконному зберіганні зброї. Затримали їх у ще у березні торік. Втім, 16 квітня цьогоріч їх звільнили з-під варти.

Попередній матеріал
Запровадження професійного ліцензування лікарів: МОЗ звітує про підсумки обговорення – завершено
Наступний матеріал
СБУ та ДБР у Раді: що відомо про зрив тестування сенсорної кнопки – включення
Loading...