Савченко і Рубан
Савченко і Рубан Радіо Свобода

Луценко про звільнення Савченко й Рубана: "Це не означає зняття обвинувачень"

Читайте по-русски
ГПУ не зніме звинувачення з Савченко і Рубана

Звільнення з-під варти на підготовчому судовому засіданні Надії Савченко й Володимира Рубана не означає зняття обвинувачення. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook генпрокурор Юрій Луценко.

Він написав: "Звільнення з-під варти на підготовчому судовому засіданні зовсім не означає зняття обвинувачення. ГПУ наполягає на достатності доказів Савченко й Рубана у скоєнні злочинів. Упевнений, що завезення важкої зброї з так званої ДНР для обстрілу української столиці не залишиться безкарним".

Генпрокурор вважає, що вчорашнє звільнення Савченко й Рубана можна було б вважати компетенцією суду, однак останні "резонансні судові рішення, коли арешту уникають підозрювані в убивстві та тероризмі, змушують визнати: судова система тяжко хвора".

Луценко вважає, що причиною цього є дозволені законом маніпуляції з безкінечними змінами адвокатів: "У Савченко таких адвокатів (які то входили у процес, то покидали його) було 8 платних і 1 безплатний від держави. Законопроект для усунення цих зловживань давно лежить у ВР".

Другою причиною таких рішень генпрокурор назвав малу кількість суддів у судах: "40% незаповнених вакансій призводить до того, що відвід навіть 1 судді призводить до передачі справи в інший суд. "Футбол" зміни судів у справі Савченко – Рубана з каруселлю відводів на кожному етапі вражає: Верховний суд – Чернігівський районний – Чернігівський апеляційний – Верховний суд – Солом'янський районний – Київський апеляційний – Верховний суд – Київський апеляційний – Дарницький районний – Київський апеляційний – Броварський районний".

Третьою причиною, на думку Луценка, є небажання окремих суддів виконувати свою роботу: "Інакше як самоусуненням важко назвати самовідвід у цій справі тільки тому, що хтось із родичів судді проживає на окупованій території".

Як повідомляв 5.UA, Броварський суд Київської області ухвалив звільнити з-під варти Володимира Рубана та Надію Савченко просто в залі судових засідань. Суд прийняв таке рішення через те, що термін запобіжного заходу закінчився, а новий не було обрано.

"Це не жарти": у ГПУ показали вилучену зброю для плану "Савченко-Рубана" – ФОТО

Зброя для теракту Савченко-Рубана
/
Зброя для теракту Савченко-Рубана
/
Зброя для теракту Савченко-Рубана
/
Зброя для теракту Савченко-Рубана
/

Попередній матеріал
Порошенко розповів, хто буде у його новій президентській команді
Наступний матеріал
У Вінниці "швидка" зможе визначати пацієнтів за геолокацією
Loading...