Голосування у Раді
Голосування у Раді 5 канал

СБУ та ДБР у Раді: що відомо про зрив тестування сенсорної кнопки – включення

Читайте по-русски
Силовиків до парламенту покликав замголови апарату ВР – каже, що кнопка не відповідає трьом статтям регламенту

Служба безпеки та Державне бюро розслідувань заблокували тестування сенсорної кнопки у Верховній Раді. Про це під час брифінгу заявив голова парламенту Андрій Парубій.

За його словами, за 10 хвилин до початку тестування, без попередження та ухвали суду, в приміщення Верховної Ради зайшли понад десяток правоохоронців і заявили, що проводять слідчі дії. Парубій зазначив, що сталося це ще 23 серпня.

"За 10 хвилин до того, як мало початися загальне тестування, в приміщення Верховної Ради без запрошення, без офіційного попередження, без рішення суду зайшли 12 слідчих, працівників Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань", – заявив Парубій.

Представник партії "Слуга народу" Руслан Стефанчук, зі свого боку, повідомив, що збіг термін експлуатації сенсорної кнопки – ще у 2018 році.

"Вони нам сказали, що збіг. По-моєму, з 2008 року... І це, звичайно, ставить перед нами от певну таку проблему. Без технічної гарантії, яку дають технарі та юридично, по процедурі, будь-яке голосування буде підпадати під сумнів", – зауважив Стефанчук.

Підтвердив це і перший заступник керівника апарату Верховної Ради Володимир Слишинський, який, як з'ясувалося, і зателефонував до правоохоронців.

Він переконує: керівництво апарату тисне на нього, щоб сенсорну кнопку не лише протестували, а й увели у дію. Але це було б порушенням закону – не відповідає одразу трьом статтям регламенту. Тому, каже, і написав письмовий дозвіл на вхід силовиків до парламенту. Нині ж за цими фактами відкрите кримінальне провадження.

"Коли на мене зчинився тиск, я відмовляв. Ну ще коли не було активних дій, я думав, що все-таки люди не підуть на незаконні дії. Але коли я побачив, що люди пішли на незаконні дії, мені довелося повідомити в правоохоронні органи… Всупереч законодавству і технічним нормам, запровадження сенсорної системи голосування – виключно сенсорною клавішею, виключно. І ніякої альтернативи не передбачалося. І це не відповідає ні регламенту, ні технічним нормам", – заявив Слишинський.

Попередній матеріал
Справа Савченко і Рубана: суд 4 місяці не може провести навіть підготовче засідання
Наступний матеріал
Організація Маршу захисників коштувала 120 тис. грн: на що були витрачені кошти
Loading...