Скріншот відео

Справа розстрілів на Майдані: активіст розповів, як його поранили з автомата Калашникова – подробиці засідання

Прокурори заявляють, цей епізод підтверджує провину екс-беркутівців

Активіста Євромайдану Анатолія Адамовського поранили з автомата Калашникова, який належав одному з обвинувачених екс-беркутівців. Про це повідомив прокурор у справі про масові розстріли на Інститутській 20 лютого 2014 року.

Анатолій родом із Донецька. Він пройшов увесь Майдан. Коли почув, що першого грудня 2013-го на мирній акції в Києві побили студентів, вирушив до столиці. На сьогоднішньому судовому засіданні він розповів про події 20-го лютого, які запам'ятав на все життя.

"Військовослужбовець у чорній формі стріляв із автомата Калашникова. Ось так піднявши руки. Я служив в армії, "Калашникова" за сто метрів точно взнаю. Я ж офігів. Раніше бачив, як то тримають, але щоб тут – це вперше. І тут постріл лунає зі сторони Банкової. Попадає мені ось сюди (показує на передпліччя – 5.UA). Тут входяще, а тут вже виходяще", – розповів Анатолій.  

Що відбувалося після пострілу, потерпілий показує на відео суду присяжних. Чоловік дістав вогнепальне поранення у ліве плече. Лікар, який його оперував, припустив, що наскрізне поранення, найімовірніше, від автомата Калашникова.

"Він (лікар – 5.UA) каже, що заміряли вхідний отвір, а вихідний рваний, дуже здоровий, розривної кулі, ну, кістку рознесло повністю. Потім мене вивезли до Німеччини. Там прооперували і поставили титановий протез", – розповів Анатолій.

Прокурори заявляють, цей епізод підтверджує провину екс-беркутівців. Водночас, адвокати це заперечують.

"Свідчення цього потерпілого є цінними з точки зору опису тієї обстановки, що була на Майдані 20 лютого 2014 року. Саме про те, що були снайпери, які цілилися як по мітингувальниках, так і по правоохоронцях", – пояснив адвокат Олександр Горошинський.

"За судово-медичними даними, це було пошкоджено кулею 7.62 з автомата Калашникова, який був у розпорядженні спецроти "Беркута" та працівників правоохоронних органів, які з вогнепальною зброєю перебували вже на той час біля бетонної барикади", – розповів прокурор відділу Департаменту спецрозслідувань ГПУ Яніс Сімонов.

Наступне засідання відбудеться 12 липня.

Мирослав Солонар, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
Кулуарні суперечки: чому пропонують ввести обмеження для журналістів у Раді та як на це реагують депутати
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": засновник галереї "Дукат", антиквар і колекціонер Леонід Комський в ефірі "5 каналу"
Loading...

Справа екс-беркутівців: суд дослідив відео слідчого експерименту

Справа розстрілів Майдану: прокурори просять потерпілих вийти на зв'язок

ГПУ визнала незаконною заборону на зведення "Музею Революції Гідності" на Інститутській

У ГПУ пояснили заборону на зведення "Музею Революції Гідності" на Інститутській

"Фактично, заборонені будь-які дії": ГПУ заборонила зводити "Музей Революції Гідності" на Інститутській

Екс-командира харківського "Беркута" взяли під арешт