опитування
опитування Shutterstock

Соціологи повідомили, що Зеленський втрачає популярність, натомість підтримка Порошенка зростає

  Читайте по-русски
  Уперше кількість тих, хто вважає, що нинішня влада гірша за попередню, перевищила кількість тих, хто дотримується думки, що вона краща

  Протягом 2020 року рейтинги партії влади та президента Зеленського продовжували падіння, натомість зросла підтримка Порошенка та партії "Європейська солідарність". Дещо зросла "Опозиційна платформа – За життя", позиція "Батьківщини" не змінилася. Такі результати підсумкової соціології, яку оприлюднив Центр Разумкова.

  Якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, В. Зеленський отримав би 28% голосів тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме. П. Порошенко – 19%, Ю. Бойко – 17%, Ю.Тимошенко – 8%, І. Смешко – 6%, В. Гройсман – 4%, А. Гриценко – 3%, Д. Разумков – 2,5%, Р. Кошулинський – 2%, О. Ляшко – 2%, В. Кличко – 1,5%, О. Вілкул – 0,9%.

  Порівняно з груднем 2019 року рівень електоральної підтримки В. Зеленського суттєво знизився (з 41% до 19% серед усіх опитаних). Рівень електоральної підтримки П. Порошенка за цей період зріс від усіх з 8% до 13%.

  Якби другий тур президентських виборів відбувся найближчим часом, то Володимир Зеленський отримав би 57% голосів тих, хто визначився і готовий прийти на вибори, а Порошенко – 43%. Нагадаємо, у другому турі президентських виборів у 2019 році Зеленський отримав 73,22%, Порошенко – 24,25% голосів.

  Якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради України, партія "Слуга народу" отримала б 26,5% голосів тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме. За партію "Європейська солідарність" готові віддати свій голос відповідно 19,5%, партію "Опозиційна платформа – За життя" – 18%, ВО "Батьківщина" – 9%, партію "Сила і честь" – 5%.

  Партія "Українська стратегія Гройсмана", ВО "Свобода", "Голос", "За майбутнє", "УДАР Віталія Кличка" та інші не долають 5%-й бар’єр.

  30% українців вважають, що нинішня влада гірша за попередню, протилежної позиції дотримуються 20% українців. На думку 41% опитаних, нинішня влада нічим не відрізняється від попередньої. Уперше кількість тих, хто вважає, що нинішня влада гірша за попередню, перевищила кількість тих, хто дотримується думки, що вона краща.

  Лише 16,5% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, 67% – що події розвиваються в неправильному напрямі. Наприкінці минулого року ці показники становили відповідно 44% і 36% (тобто відносна більшість вважала, що країна рухається в правильному напрямі).

  Переважна більшість (71%) громадян вважають, що протягом 2020 року ситуація в країні в цілому погіршилася, лише 3% дотримуються думки, що вона покращилася, а 20% – що вона не змінилася. Наприкінці минулого року на погіршення ситуації вказували 29% опитаних, на покращення – 14%, а 47% вважали, що протягом 2019 року вона не змінилася.

  Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 4 по 9 грудня 2020 року методом інтерв’ю "обличчям до обличчя" за місцем проживання респондентів.

  Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

  Соціологічне дослідження виконане в рамках дослідницького проєкту Центру Разумкова "Україна-2020–2021: невиправдані очікування, неочікувані виклики".

  Нагадаємо, 59% українців негативно ставляться до рішення Конституційного Суду про скасування системи електронного декларування та доступу до інформації про активи і доходи високопосадовців.

  Попередній матеріал
  "Подаруночок під ялинку": 1 січня через бездіяльність Степанова "ляже" вся медична система України – нардеп
  Наступний матеріал
  В Україні понад 2 тис. людей захворіли на коронавірус повторно: названо основну групу ризику
  Loading...

  25% українців бачать погіршення у сфері прав людини за рік – соцопитування

  Соцопитування: введення локдауну підтримують переважно українці віком 50+

  Майже 80% українців підтримують масове тестування та ізоляцію хворих на COVID-19 – соцопитування

  Стало відомо, скільки українців підтримують новорічний локдаун

  СБУ створила опитування щодо корупційних ризиків у діяльності співробітників

  Чи зможуть продажні виборці покарати брехливих політиків – "Час Ч"