Права людини
Права людини Depositphotos

25% українців бачать погіршення у сфері прав людини за рік – соцопитування

  Читайте по-русски
  Найважливішими правами людини українці вважають право на життя та соціальне забезпечення

  28,8% українців вважають, що за останній рік ситуація з дотриманням прав людини у країні погіршилася. Про це повідомляє "Українська правда" із посиланням на соцопитування Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

  Водночас 5% респондентів зазначили, що ситуація з правами людини покращилась, 18% – що у певних сферах покращилась, а в певних погіршилась, 35,7% – що нічого не змінилося. 15,6% не відповіли на це запитання.

  Українці вважають, що культурні права в Україні дотримуються на 3,2 із 5 балів, політичні – на 3,12 балів, громадянські права і свободи – на 2,91 балів, екологічні права – на 2,46 балів, соціальні і економічні права – на 2,46 балів.

  На думку 83,9% українців, найвищою цінністю з усіх прав людини є свобода, 72,5% українців вважають, що такою цінністю є справедливість, 63,5% – безпека, 60,4% – гідність. Водночас найважливішими правами людини українці вважають право на життя (80,2%), право на соціальне забезпечення (58,7%), право на свободу та особисту недоторканність (54,6%), право на справедливий суд (53,7%).

  Соціологічне дослідження проводили 6-19 жовтня 2020 року. Було опитано 2002 респондентів у всіх областях України (окрім окупованих територій). Похибка становить не більш як 2,2%.

  Нагадаємо, введення більш жорстоких карантинних заходів в Україні підтримують переважно люди віком від 50 років.

  Попередній матеріал
  Стали відомі нові санітарні правила для шкіл
  Наступний матеріал
  Президента НААН затримали за хабар у вигляді елітного авто
  Loading...