Акція протесту
Акція протесту 5 канал

Скандальний ринок землі: про що говорили в комітеті та чому під стінами ВР знову мітингарі

Читайте по-русски
Верховна Рада планує ухвалити законопроєкт про децентралізацію

У парламенті провели нараду щодо законопроєкту про ринок землі. Голови фракцій, керівництво аграрного комітету та голова Верховної Ради мали обговорювати меморандум щодо роботи над земельним законом. Його до Нового року підписали 6 фракцій для спрощення підготовки законопроєкту про відкриття ринку землі.

Відомо, що аграрний комітет уже підготував документ до другого читання. Врахували найбільш спірні моменти про обмеження кількості землі до 10 тисяч гектарів в одні руки, а також заборону купівлі землі іноземцями до проведення всеукраїнського референдуму. Фракції "Батьківщина" та "Опозиційна платформа – За життя" вимагали зняти законопроєкт з розгляду.

Після двогодинної перерви народні обранці продовжили ранкове засідання. Проєкту закону немає у порядку денному цього тижня. У "Слузі народу" кажуть, що розгляд відкладуть до наступної сесії Парламенту в лютому.

"Закон про розпродаж української землі просувають як завгодно і незаконним способом", – заявив співголова фракції ОПЗЖ Вадим Рабінович.

Голова фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко сказала: "У нас меморандум 6-ти фракцій був підписаний, де чітко зазначено, що існує правовий розгляд закону про продаж землі. Аграрний комітет просто перекреслив цей меморандум. Всупереч волі парламенту, усім фракціям, кількома голосуваннями в комітеті прийняли закон до другого читання про продаж землі".

"Вони казали, що давайте підпишемо меморандум. Коли ми побачили, що це все зроблено для того, аби загальмувати процес, тоді ми кажемо: давайте не будемо в цьому цирку брати участь. Може бути навіть 3 місяці. Треба, аби наші виборці всіх політичних партій оцінили, хто і що робить", – висловився голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

Поки у парламенті вирують обговорення, рух на кількох центральних вулицях Києва перекрили учасники демонстрацій проти відкриття ринку землі.

Кілька десятків мітингарів заблокували перетин вулиць Цитадельної та Лаврської, а також перехрестя Липської та Інститутської. Водночас на вулиці Михайла Грушевського рух повністю перекрили в напрямку урядового кварталу. Співробітники поліції направляли автомобілі в об'їзд. Під посиленою охороною перебувають будівлі Верховної Ради і парламентських комітетів.

Також Верховна Рада планує прийняти законопроєкт про децентралізацію вже цього пленарного тижня. Його запропонував президент Зеленський.

Згідно з документом, в Україні пропонуються новий адміністративний устрій – йдеться про громаду, округ та область. Окрім того, передбачається запровадження інституту префекта замість голів облдержадміністрацій. Нині документ доопрацювали.

Як зазначили у фракціях "Голос" та "Європейська солідарність", нова редакція законопроєкту передбачає норму, що дозволяє змінити статус області, якщо за це проголосують 226 нардепів. Опозиція каже, що так провладна фракція може затвердити у Конституції особливий статус Донбасу.

Спершу ж парламентарі мають проголосувати за те, щоб законопроєкт на відповідність Основному закону перевірив Конституційний Суд, потім можливе ухвалення документа в цілому, в парламенті говорять про 25 січня як про дату позачергового засідання Верховної Ради.

"Нам пропонують інститут префекта. Чи він потрібен? Можливо. Якщо в Конституції не буде визначено чіткий перелік усіх повноважень, то ми отримаємо нових феодалів і нові цирки. Чи бачимо ми в тексті законопроєкту особливий статус Донбасу? – Не бачимо, але бачимо, як вишукано описано, що статус областей, всіх адміністративно-територіальних одиниць визначається винятково законом", – каже народний депутат "Голос" Роман Лозинський.

Народна депутатка "ЄС" Вікторія Сюмар заявила: "Стратегічно завдання нинішньої влади – це імплементація в Конституцію спецтатусу Донбасу. Ключова ідея змін, вона полягає, аби на рівні закону зміни до адміністративно-територіального устрою можна було вносити".

"Вчора на комітеті з'ясували, що не той текст надійшов з Офісу президента. Це технічна помилка", – пояснив перший заступник фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

Як повідомляв 5.UA, законопроєкт про запуск ринку землі в Україні вже готовий.

Попередній матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – відео
Наступний матеріал
Рада позбавила депутатського мандата "слугу народу" Ірину Венедіктову
Loading...

Центр столиці сьогодні посилено охоронятимуть правоохоронці – яка причина

Остаточна версія документа про ринок землі: що змінилося перед другим читанням – сюжет

Що змінилося в законопроєкті про ринок землі перед другим читанням – включення

"Як змінився законопроєкт про ринок землі після правок?": публічне обговорення реформи – відео

Засідання Погоджувальної ради ВРУ – завершено

Роман Безсмертний назвав три ключових питання, на які влада має дати відповідь у 2020-му