daily.com.ua

Загроза імпічменту в США: яких наслідків слід очікувати Україні – "Голос Америки"

Читайте по-русски
У стані республіканців наголосили – Росія виграє від руйнування двопартійної підтримки України в Конгресі

Скандал у США, що розгорівся після скарги, поданої представником розвідки в рамках програми захисту викривачів корупції у Штатах, може стати випробуванням для єдності у Вашингтоні стосовно України. Про це свідчать нещодавні заяви представників обох американських партій, повідомляє "Голос Америки".

Саме Росія виграє від руйнування двопартійної підтримки України в американському Конгресі, заявив конгресмен–республіканець Майкл Маккол. Заклики до імпічменту розділяють американський політикум і тому є шкідливими для України, вважає законодавець.

"Підтримка України завжди була двопартійною. Росія прагне цьому зашкодити і розділити американців. Замість посилення розділів в Америці безвідповідальними заявами про імпічмент закликаю демократів у Палаті представників США співпрацювати з республіканцями, щоб ми могли забезпечити результати для народу Америки…" – написав конгресмен у Facebook.

Скріншот
Скріншотвідкриті джерела

Центральним елементом скарги, що стала предметом розслідувань у парламентських комітетах США в рамках можливого імпічменту проти американського президента, є розмова президента США Дональда Трампа з президентом України Володимиром Зеленським від 25 липня.

Конгресмен-демократ Адам Шифф, який очолює Комітет з розвідки Палати представників США, запевнив Україну у підтримці, однак різко розкритикував дії адміністрації Трампа.

"Я хочу сказати народові України: ми підтримуємо вас у вашій боротьбі з Росією, у вашій боротьбі за демократію, у вашій боротьбі проти корупції. І те, що ви бачите у діях цього президент,а – це не демократія. Це справжнє заперечення демократії", – заявив Шифф під час слухань у комітеті Конгресу в четвер.

Демократи в Огайо розкритикували позицію сенатора-республіканця Роба Портмана в скандалі.

"Будучи співоголовою групи підтримки України в Сенаті, сенатор Портман заявляє, що від підтримує Україну, тому дивно, що він повторює слова Трампа стосовно скандалу, а не закликає розслідувати як президент намагався "використати важелі впливу США на нового українського керівника з політичною метою", – йдеться у заяві демократів.

Зокрема у партійному осередку привернули увагу до слів Трампа під час розмови із Зеленським, де той критикує позицію європейських союзників.

"Я з цим погоджуюся, що ми можемо більше тиснути на наших європейських друзів і, зокрема НАТО, щоб допомогти Україні", – сказав Портман в інтерв'ю FoxNews, йдеться в заяві.

Сам Портман неодноразово виступав на підтримку Україні і, зокрема, закликав невідкладно надавати Україні оборонну допомогу.

Із заявою на підтримку України виступила і голова Комітету асигнувань Палати представників США, демократка Ніта Лоуї.

"Новий уряд у Києві заслуговує на нашу підтримку перед лицем російської агресії, а не цинічних зусиль використати їхню країну задля партійної мети", – говорить законодавиця.

Скріншот
Скріншотвідкриті джерела

Обидві найвпливовіші американські політичні партії – Республіканська та Демократична – заявляють про підтримку реформ в Україні. Із часу російської агресії ця підтримка лише посилилась – у голосуванні за запровадження санкцій проти Росії через її агресію в Україні, затвердження оборонної допомоги Україні – американські законодавці демонструють переконливу єдність.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп наполягає, що слова запису його розмови з Зеленським, які зачитали в Конгресі, "повністю змінені, щоб усе звучало жахливо".

Попередній матеріал
Американські демократи вимагають доступ до телефонних розмов Трампа із Путіним – подробиці
Наступний матеріал
"Відродити стукацтво та підвищити податки": засновник "Розетки" розкритикував податкові ініціативи влади
Loading...

Джуліані розкрив частину свого листування із Волкером, що стосується України

Скандальна стенограма: CNN нарахував понад 20 персонажів, які фігурують у справі

Ефект доміно: чому пішов у відставку Волкер та яку реакцію це викликало – розбираємося в подробицях

Скандальна стенограма: Трамп каже, що розмова звучала не так, як її представили Конгресу

Без Байдена: в НАБУ прокоментували розслідування щодо компанії Burisma Limited

Білий дім намагався приховати стенограму телефонної розмови Трампа і Зеленського одразу після дзвінка – розвідка США