Facebook / Mariia Vorobiova

Американські демократи вимагають доступ до телефонних розмов Трампа із Путіним – подробиці

  Читайте по-русски
  Тож Конгрес має намір з'ясувати, чи ставив Трамп під загрозу національну безпеку під час розмов із Путіним

  Американські демократи вимагають доступ до телефонних розмов Дональда Трампа й Володимира Путіна. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

  За словами чільника Комітету з питань розвідки, американський президент також міг просити главу Росії про особисті послуги. Тож Конгрес має намір з'ясувати, чи ставив Трамп під загрозу національну безпеку під час розмов із господарем Кремля.

  Адам Шифф, голова комітету з питань розвідки палати представників США, сказав: "Наша першочергова потреба – захистити національну безпеку Сполучених Штатів і з'ясувати, чи в розмовах з іншими лідерами, зокрема і з Путіним, президент ставив її під загрозу. Можливо, робив це так, щоб отримати особисту вигоду для своєї кампанії. Якщо розмови з Путіним чи іншими лідерами заховані в системі, яка не призначена для такої інформації, і в нас є можливість їх розсекретити, то ми твердо налаштовані це зробити".

  Крім того, стало відомо, що Дональд Трамп хоче зустрітися з інформатором, який свідчив проти нього, а також із людиною, яка передавала йому дані. Про це президент США написав у своєму Twitter.

  Трамп хоче встановити, чи шпигував інформатор за ним.

  Трамп написав: "Як і кожен американець, я заслуговую на зустріч зі своїм обвинувачем. Надто тоді, коли цей інформатор представив прекрасну розмову з іноземним лідером в абсолютно неточному та неправдивому вигляді... Він писав і говорив жахливі речі, а ще стверджував, що вони виходили із вуст президента Сполучених Штатів".

  Нагадаємо, працівник американських спецслужб, який був присутній під час телефонної розмови Дональда Трампа з Володимиром Зеленським, подав скаргу керівникові національної розвідки США. У ній анонім розповів про тиск американського лідера на новообраного українського президента. Начебто він вимагав від Зеленського, щоб той почав розслідування проти свого головного суперника на майбутніх виборах Джо Байдена та його сина Гантера. Ідеться про з'ясування ролі Байдена-молодшого в українській газовій компанії "Бурісма". В адміністрації Трампа припускають, Джо Байден, перебуваючи на посаді віцепрезидента, чинив тиск на українську владу у власних інтересах та намагався захистити компанію, до ради директорів якої входив його син. Через можливий тиск президента США на іноземного лідера Конгрес почав проти нього процедуру імпічменту. Інформатор свідчив у межах програми захисту викривачів порушень. Через отримання погроз спецслужбовець нині перебуває під федеральним захистом. Відомо, що його свідчення збираються заслухати в Комітеті з розвідки Палати представників.

  Попередній матеріал
  Поліцію Петербурга підняли по тривозі: чоловік написав погані речі про Путіна на паркані музею – фото
  Наступний матеріал
  Загроза імпічменту в США: яких наслідків слід очікувати Україні – "Голос Америки"
  Loading...